BELA81

Příspěvek na mobilitu.Může to využít člověk který potřebuje k pohybu chodítko a může využívat jen taxi?

Doplňuji:
Ptám se za někoho komu občas pomáhám.Nikde jsem nenašla odpověď na tuto otázku jestli to platí i na taxi služby.Taxi platby nemůže doložit.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano…
Kukni na podmínky poskytnutí tohoto příspěvku – a pokud je splňuješ, požádej o jeho přiznání.
https://portal­.mpsv.cz/soc/dzp/­mobilita
Doplňuji:
Kukni na ten porták MPSV…

  1. „Taxi platby nemůže doložit.“? – proč?
  2. nemělo by být nutné dokládat vynaložené cestovné

Další odpovědi
redy

Co já vím může jezdi městkou dopravou zadarmo.Může dostat 400sta na měsíc na pohonný hmoty.
Někdo z rodiny kdo by ji vozil.O taxiku sem neslyšela.
Tak asi sem ti moc nepomohla viď.

BELA81

Často staří lidé nemají rodinu nebo hodně daleko.

BELA81

Gecco,tady taxi nemají ty stroječky kdy vyjede pladba.Je tady u některých taxikářů zavedená pevná platba po městě.Ale ne na platebním dokladě.Ale pokud nebude muset dokládat cestovné tak to bude super,nebo hodněkrát musela využít taxi.Moc děkuji za info a radu.