zzzzz

Přišlo vám to taky? Zvláštní je, že to přišlo na email co mám jen na Facebook.

Z emailu vealing@tyryz.cz mi přišlo
EXEKUČNÍ PŘÍKAZ

Soudní exekutor JUDr. Dohnal, Antonín, Exekutorský úřad Jeseník mesto, IČ 79941213, se sídlem Otakara Březiny 321, 400 01 Jeseník
pověřený provedením exekuce: č.j. 19 EXE 300/2014 –17, a ustanovení: Příkaz č.j. 069886/2014–226/Čen/G V.vyř.,
vás ve smyslu §46 odst. 6 z. č. 120/2001 Sb. (exekuční řád) v platném znění vyzývá k splnění výše uvedených povinností, které ukládá ustanovení, stejně ták, jako i povinnosti uhradit náklady exekuce a odměnu soudního exekutora, případně zálohu na náklady exekuce a odměnu soudního exekutora:

Peněžitý nárok oprávněného včetně nákladu k dnešnímu dni: 11 866,00 Kč
Záloha na odměnu exekutora (peněžité plnění): 1 931,00 Kč včetně DPH 21%
Náklady exekuce paušálem: 5 954,00 Kč včetně DPH 21%

Pro splnění veškerých povinností je třeba uhradit na účet soudního exekutora (č.ú. 405751043/2600, variabilní symbol 21844980, ČSOB a.s.), ve lhůtě 15 dnů od
doručení této výzvy 19 751,00 Kč
Nebude-li uvedená částka uhrazena ve lhůtě 15 dnů od doručení této výzvy, bude i provedena exekuce majetku a/nebo zablokován bankovní účet povinného ve smyslu § 44a odst. 1 EŘ a podle § 47 odst. 4 EŘ. Až do okamžiku vymožení povinnosti.

Příkaz k úhradě, vyrozumění o zahájení exekuce a vypučet povinnosti najdete v přiložených souborech.

Za správnost vyhotovení Bozena Trachtova

a hned mi přišel i druhý email z bank@cadillac.charouz.cz
Vážený zákazníku,

Jsme velmi rádi, že jste využívali produktu z naší banky.
Dovolujeme si Vás upozornit na dlužnou částku ve výši 7706.67 Kč,ke dni 28.05.2014 na osobním účtě #8029457733375195 . Nabízíme Vám uhradit pohledávku v plné výši do 21.07.2014.

Dobrovolné uhrazení pohledávky a dodržení smlouvy #3A11964194E272628 umožňujeme Vám:

  1. Dodržet pozitivní úvěrovou historii
  2. Vyhnout se soudním sporům, placení poplatků a jiných soudních nákladů.

V případě prodlení úhrady pohledávky 7706.67 Kč v souladu s platnými právními předpisy, jsme oprávněni zahájit právní sankci na základě pohledávky.

Kopie smlouvy a platební údaje jsou připojeny k tomuto dopisu jako soubor „smlouva_3A1196419­4E272628.zip“

S pozdravem,
Vedoucí odboru vymáhání pohledávek
Aja Pavliska
+420 602 981 277

http://www.exekutor-jesenik.cz/

Vím v příloze je vir:-(((

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Tyhle emaily jsou teď časté. http://www.no­vinky.cz/doma­ci/345905-dalsi-e-mailova-vlna-vyzev-k-zaplaceni-dluhu-ani-to-neotevirejte-radi-exekutori.html

Další odpovědi
marci1

Na tyto e-maily neklikej a hlavně neotvírej přílohy !

anonym

Vůbec bych takové emaily neotvíral a hned s nima do koše.

setapouch

Facebook je zlatý informační důl. Tvou adresu lze zjistit od tvých přátel a přátel přátel. Když jsme onehdá ukazovali, co se dá během chvilky vyšťourat na druhé, kolegové nevěřícně koukali. A pak jsme se přihlásili na fiktivní účet a to teprve byla paráda :D

suaeda

To chodí lidem hodně. Mne podobná zavirovaná exekutorská výhružka rovněž přišla. Legrační bylo, že zpráva od exekutora z Jeseníku byla odeslána pod webovou domenou nějaké rehabilitační firmy z Ústí n./L.
Ještě to hackeři nemají domáknuté. Naštěstíé pro nás běžné uživatele jsou to břídilové.
Ale pro nás platí. „Kdo je zvědavý (nebude brzo starý), ale bude brzo nakažený!!“

Awe

Chodí mi to docela pravidelně…Ale jaký blbec na tohle může skočit?Těm lidem co tu přílohu otevřou to patří

Craftos

To samé mi taky včera přišlo… těmto e-mailum se doporučuji jen zasmát a smazat 🙂

abendsbrot23

Taky mi včera přišel takový mail a byl obratem nahlášen na PČR v internetovém formuláři. :) Nevím, do jaké míry tohle nahlášení něčemu pomůže, ale pro klid v duši.....
Doplňuji:
http://aplika­ce.policie.cz/ho­tline/

Elk

Ano, přišlo mi to taky, ale nereaguji na to, protože je to podvod, exekuci nemám a na poště nic není.

kubik!

Chodí to hodně lidem, mě osobně nepřišel, ale doporučuji podat trestní oznámení na neznámého pachatele…

da ny

Přišel mi asi před měsícem email z bank@cadillac.charouz.cz, na truchu nižší částku.

Pepa25

Ano, přišlo. Neotvírám, nikam nevolám, nikam to nepřeposílám ani netapetuji, myžu, na případné otázky ostatních k tému odkazuji na zdroj níže:

Zdroj: http://www.ho­ax.cz/malware/

ivzez

Na konci té první „bankovní“ vlny mi přišel jeden e-mail.

Přeposlala jsem ho poskytovateli freemailu a v průvodním
e-mailu jsem se ohradila proti doručování e-mailů s viry
a připojila jsem mu odkazy na články, které už minimálně
3 týdny kolovaly v internetu + na Hoax.cz.

Nevím, jestli to zabralo,
nebo jestli už pro podvodníky nejsem zajímavá,
ale nic dalšího už mi nepřišlo …
Doplňuji:

  • –––

Také mi to přišlo na e-mail, který používám pro Facebook (ale já ho mám
i sem a pro pár dalších registrací – nedůvěřuju webům, které mne nějak
omezují v jejich používání, nebo mi vnucují používání javascriptu)…

ondra148

Přišlo mi už hodně takových emailů a doporučuju na ně neklikat, spíš je dát rovnou do koše.

Tomino.drak

Presne neco podobnyho me prislo a prave od pana dohnala z jeseniku.ale je divny ze mam zablokovany ucet .ted nevim jestli pan dohnal neni podvodny exekutor.jsem z toho na hadry fakt :(

Pepa25

abendsbrot23: hlásit spam na Policii je kravina …

da ny: zveřejňovat podvržené adresy, ze kterých to „přišlo“ je k ničemu

kubik!: podávat trestní oznámení je kravina (to ani nejde kvalifikovat jako pokus o podvod, ta čísla účtů jsou vymyšlená, jde jen o to donutit adresáta otevřít přílohu emailu – a tu vždy otevře sám …

ivzez

Je pravda, že příjemce na vir klikne sám.
Ale co kliknutí předcházelo?

Zneužití situace, kdy spousta lidí má strach z dluhů a exekutorů
(už jsem četla o neoprávněných exekucích majetku lidí, kteří nic nedlužili) – já mám dojem, že hrát na strach lidí a snažit se tak dostat k prostředkům na jejich účtech jako pokus o podvod kvalifikovat lze.

A jestli opravdu ne, pak máme špatně nastavené zákony…

zzzzz

Myslíš, že když někdo úmyslně šíří vir přes email, že to není tr.čin?
Oni tu první vlnu prý odložili, ale to nechápu:-((