Conchus

Přišlo vám někdy na mysl, jaké máte energetické ztráty při ohřívání vody k přípravě kávy, čaje či instatntních polévek,

když si do varné konvice nalijete víc vody, než pak spotřebujete?

Nejlepší odpověď
Sůwa

To tedy přišlo a proto to nedělám 🙂
Doplňuji:
Jenže korunka ke korunce a halíře dělají talíře 🙂

Další odpovědi
redy

Stráty jsou všude,tady jeden člověk si nerosvítí na WC šetří.
Jiní lidi se koupou jednou tejdně,to už vůbec nechápu.
Vysavač, od mí kamarádky matka prej kartáčuje koberec,šetří.To jsou věci k nepochopení no ale každej dělá co umí.
Až tak bych nechtěla existovat no uznejte.

huxa

ročně se jedná jen o pár korun, to jde překousnout

Hlada

Otázka mne vyprovokovala ke zkoušce. 1 l vody se v 2 kW konvici ohřeje zhruba za 3 minuty, stojí tedy 0,5 Kč. Chyba, kterou za den udělám, je děkolik deci, takže tudy cesta ke zlepšení životní úrovně nevede.

terry

Dávám vody téměř přesně.

anonym

My všechnu vodu upotřebujeme. Máme kovovou konvici a voda jenž zbyde se používá na mytí.
Doplňuji:
A vodu máme z vlastní studně a platíme pouze za elektrický proud, ale nevím kolik přesně měsíčně platíme – pouze na něj přispívám.