marvy

Když jsem dostal předvolání k výslechu, jak poznám, zda jsem svědek, nebo „obviněný“, nebo jde o něco jiného?

Děkuji za odpověd

Původní neotázka
přišlo my předvolání k výslechu jak poznám jetli jdu svědčit nebo jestli to je vedené proti mě

Nejlepší odpověď
klumprt

A jak to máme poznat my?

Jsou v podstatě tři(čtyři) možnosti:

  • výzva k podání vysvětlení
    • podle § 61 z. o PČR – znamená, že ještě nebyly zahájeny úkony trestního řízení, čili nemusí jít o trestný čin, ale přestupek.
    • podle § 158 odst. 6 trestního řádu – znamená, že je vedeno řízení pro nějaký trestný čin. Zde těžko odhadovat, jestli je to něco proti vám, nebo máte jenom svědčit. Zpytujte svědomí.
  • Předvolání svědka – to byste byl za svědka, ale to byste se asi takhle neptal
  • Předvolání obviněného – to byste o tom musel asi už něco vědět, jelikož byste měl už usnesení o sdělení obvinění a musel byste vědět moc dobře oč kráčí. Zřejmě to taky není tento případ.

Z toho plyne jediné: zpytujte svědomí. Dobrou noc! 🙂

Další odpovědi
Lgee

Podle toho co tam máš napsané

led

Na predvolaní je napísané:
1 – termín výsluchu
2 – čoho sa predvolanie týka
3 – v akej pozícii ste predvolaný – svedok, obvinený, žalobca (poškodený)
4 – termín výsluchu
5 – poučenie
6 – zákonné informácie

Drap

To se včas dozvíš, pokud již neni uvedené.

Mc Merkurion

klumprt: … takto brzo, a už vyzobáno, no jo, tak příště …