talka

Přišla by státní kasa o hodně peněz, kdyby se zrušilo veškeré kuřivo?

Ušetřilo by se na dohadování a zřizování místností pro kuřáky a pro absťáky by se mohly vyrábět třeba nikotinové bonbony, což by bylo možná dražší, ale neobtěžovalo by to okolí etc … (výhody:nevýhody?)

Nejlepší odpověď
gecco

Stát by jen na spotřební dani z tabákových výrobků přišel o cca 42–48 mld. Kč, což je cca 3,5–4 % ročního rozpočtu… A to nezmiňuju DPH…
To je hodně peněz…
😉
Taky by o práci přišlo spousta lidí zaměstnaných v trafikách a tabačkách (stát by přímo přišel o daně z jejich příjmů a o sociální dávky pro ně; nepřímo pak o nepřímé daně z peněz jimi utracených)…
😉

Další odpovědi
anonym

Na cigaretách a alkoholu žije, bez toho by šel ke dnu. To, co dělá, je jen naoko, aby se neřeklo, že všechno co se týká těchto věcí, dělají maximum ve prospěch obyvatel. Stát se řídí, toho, co řekne Brusel, ale ještě jsem neslyšel, že by Brusel nařídil, aby postkomunistické státy měli takové platy jako ve staré EU.

Ty, cigarety už jdou mimo mne!

Mc Merkurion

přišla by na buben > kouřit by se nepřestalo (to je argument na nemoci,co stát stojí) ale stát by měl na daních ***** …

Drap

Ano přišla by o hodně. I chleba by byl dražší

anonym

To by bylo v čudu,co by pak dělal Zeman?
Ten umí jen dobře kouřit,jinou věc snad ještě nedokázal.

bolak

A rapidně by stoupla kriminalita, to jsou další prachy navíc..