Avatar uživatele
quentos

Přišel mi mailem zajímavý odkaz na diktát. Náročnost: třetí třída ZŠ. Jdete do toho? ;{)>

Prošel jsem si starší podobné odkazy, diktáty byly, tento se tady však ještě neobjevil :{)> http://zpravy­.idnes.cz/dik­tat.aspx?iddik­tat=109

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, johana 56, Curiosity, anonym, Damiana, Larissa, briketka10, Illines, marci1 před 4098 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

no já za 3 pletou se mi velký a malý
písmena a dvěma dvěmi postelemi ☺

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Curiosity

tak já mám kouli ☹ ..4 chyby 😛

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Larissa

2; jedna chyba – svolil jsem dala se z, blbě jsem to pochopila…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

4 chyby 5

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Žádné překvapení :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matthew

dyktáty my nikdi nešli :D dostal jsem čtverec :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

2. Spletl jsem si velké a malé u.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Dobrý testík,díky.
Počet chyb: 0

Skvělé. Z diktátu máte za 1.

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

pokud jde o mě, tak bez chyby – alespoň máte jistotu, že když zodpovím otázku z češtiny, můžete mi věřit ;{)>

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zajímal by mě ten visutý most. Většina studentů měla s tímto slovem prpblémy. 🙂

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Zdůvodňuji si jako most visící,nikoli vysunutý.Správně?

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Ano.

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

myslíte statistiku, kolik lidí ho napíše dobře? ;{)>

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ne. Jen jsem si vzpomněla na větu, kterou jsem dala do diktátu a pamatuji si ji stále. . Nebyl to most, ale lano. Byla jsem překvapená, že málokdo napsal správně.

V roce 1859 přešel francouzský akrobat Blondin jako první člověk na visutém laně Niagarské vodopády.

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Podle mě je to tak jak už tu naznačila johana. Prostě většina neznala upravej význam toho slova, možná že ho někde zaslechli ale nedokázali si to s ničím spojit a tudíž nevěděli co to znamená. Je to stejný jako když poprvý slyšíš cizí slovo, který si vživotě neslyšela a máš ho napsat. Snažíš se to prostě odvodit, připodobnit k tomu co znáš, v tomhle případě ke slovu který zní co nejpodobněji, což je vysunutý, takže tam automaticky šoupneš tvrdý ýčko, abys napáchala co nejméně škody.

Představ si, kdybys neuměla anglicky a učila se první slůvka, a učitel napsal na tabuli FAKE a vyslovil by to jako „fejk“, pak by napsal CAKE a vyslovil „kejk“ a nakonec MAKE a vyslovil „mejk“, tak ve chvíli kdyby vyslovil slovo „tejk“, bys automaticky psala do sešitu TAKE.

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Máš pravdu, že studenti to spojení zřejmě neznali, takže byli v šoku, když se objevilo v diktátu. Nešlo o záludnost, ale nenapadlo mě , že si neuvědomí, že lano visí. . Ale když jsi zmínil slovo vysunutý, blesklo mně, že to tak někteří chápali.

Já bych měla problémy psát anglicky. Nakonec i německá slovíčka jsem se učila tak, že jsem si je psala, než jsem pochopila podstatu pravopisu.
Určitě je němčina pravopisně lehčí než angličtina. …

před 4098 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek