pusinka50

Přísahali jste někdy druhému, v nějakém důležitém hovoru, na „svůj vlastní život“?

Při nějakých problémech, kdy vám ten druhý vůbec nevěřil, použili jste někdy v životě tuto formulku? Pakliže jste měli čisté svědomí, samozřejmě…
Já za sebe mohu říct, že jsem to asi 2×, možná 3× použila vůči nějakému „nevěřícímu Tomášovi“

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy

Další odpovědi
KerrKnock

Ano, můj kamarád, kterého bych mohla označit i jako „nejlepšího člověka v mém životě“ mě nařknul z něčeho, co vůbec nebyla pravda. Byla jsem už tak zoufalá, když mi asi deset minut promlouval nenávistně do duše jsem řekla, že přísahám na svůj život. Měla jsem naprosto čisté svědomí a nařknul mě z věci, která mě až rozbrečela.. Takže jsem přísahala. Jindy jsem to ale neudělala.

bolak

maximálně tak na kočičí svědomí

cochee

Nikdy. Tento způsob vyjadřování je vlastní cikánům, včetně toho, že je nakonec taková přísaha odhalena jako lichá, lživá. Proto jej v žádném případě nepoužívám. A kromě toho, co když se ukáže křivost této přísahy? Lze pak tedy život takto přísahajícího terminovat? Ha? Bohužel nelze, pak je z takovéto pseudopřísahy pouhý slint na bradě.

Osobně jsem přísahal pouze jako jiskra, pionýr, svazák a branec během základní vojenské služby. Žádná fyzická osoba nemá nárok ode mě slyšet přísahání na cokoliv.

pusinka50

Ani jsem nevěděla, že někdo, třeba cikáni, umí křivě přísahat. Pro mě přísaha znamená říci pravdu, nebo zemřít. Blbě to zní, já vím, kór v dnešní době, ale já fakt jsem hodně, hodně přísně vychovaná a ještě ze „staré školy“. Prostě to tak cítím. A když jsem přísahala na svůj život, doufala jsem, že to tak cítí i ten druhý…