annas

Přiřadíte správné přídavné jméno?

Přidejte k podstatnému jméno VLASTNÍ přídavné jméno tak, aby vzniklo známé typické ustálené spojení. Pro rozptýlení.

Př. Olešnické máslo

  1. tvarůžky
  2. káva
  3. salám
  4. průplav
  5. mlha
  6. bižuterie
  7. salát
  8. pivo
  9. špagety
  10. trojúhelník

Doplňuji:

  1. Olomoucké tvarůžky
  2. Turecká káva
  3. Uherský salám
  4. Gibraltarský průplav
  5. Londýnská mlha
  6. Jablonecká bižuterie
  7. Vlašský salát
  8. Plzeňské pivo
  9. Boloňské špagety (případně Milánské)
  10. Bermudský trojúhelník

Nejlepší odpověď
rynek878

1.olomoucké tvarůžky
2.turecká káva
3.turistický salám
4.Gibraltarský průplav
5.Londýnská mlha
6.Jablonecká bižuterie
7.bramborový salát
8.plzeňské pivo
9.boloňské špagety
10.bermudský trojúhelník

Další odpovědi
anonym

Ulezele tvaruzky,prazena kava,trvanlivy salam,panamsky pruplav,londynska mlha,ozdobna bizuterie,ledovy salat,ceske pivo,italske spagety, milostny trojuhelnik.

annas

Omlouvám se, abych nemusela psát správné odpovědi, překopírovala jsem Rynkovy, opravila salát a salám a Gibraltaru jsem si nevšimla.

Ještě jednou Luss, děkuji za upozornění. Ještě jednou se omlouvám za svou nepozornost.

annas

Opravdu to ráno mně nějak dalo zabrat. Ty formulace vět!!!

Luss

ja naopak myslela, ze jsem uz tim horkem tak oblbla, ze jsem to prohodila.