Avatar uživatele
mj81

Připsání trestných bodů řidiči

Narazil jsem na netu na článek, kde se píše o tom, že řidička v Praze nasbírala 60 trestných bodů, aniž by jí o tom kdokoliv informoval, získala je v tunelu Mrázovka (takže automatický radar?). A můj dotaz zní: Jak takový automatický radar přijde na to, že jsem to auto řídil zrovna já a že jsem ho nepůjčil třeba rodičům? To dostanu trestné body automaticky jen proto, že radar vyfotil moje auto?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5187 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Automat zjistí registrační značku, ze které lze zjistit majitele vozu, který bude předvolán k podání vysvětlení.

Zde pak nastupuje známá problematika tzv. „osoby blízké“, kterou lze shrnout stručně do konstatování, že se jedná o právo osoby, která je předvolána k poskytnutí vysvětlení, nevypovídat v případě, kdy by taková výpověď mohla znamenat nebezpečí stíhání OSOBY BLÍZKÉ.

Osobou blízkou se rozumí:

  • příbuzný v pokolení přímém,
  • osvojitel, osvojenec,
  • sourozenec,
  • manžel,
  • partner dle zákona o registrovaném partnerství

Podle právní úpravy odpovídá za spáchaný přestupek vždy řidič a nikdy vlastník vozidla, vlastník vozidla tedy nikdy nemůže dostat pokutu, zákaz řízení nebo body místo řidiče nebo za řidiče.

Řada řidičů však toto ´právo´ často zneužívá a když řidiči neříkají pravdu a odporují si ve svých výpovědích, nemají pro to úřady pochopení a odmítají pak takové tvrzení jako účelová.

Pokud řidič však řidič odkazuje na předmětné ustanovení důvodně, tedy jej nezneužívá a ve svých výpovědích si neodporuje, pak samozřejmě ani úřady ani soudy nemohou jeho výpověď odmítnout paušálně jako účelovou.

Takže tak…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Nesmíte všemu věřit. Body budou připsány jen viníkovi, který souhlasí s přestupkem.
„To dostanu trestné body automaticky jen proto, že radar vyfotil moje auto?“
nikoliv tak to není.

i když si nepřevezmete poštu tak Vám neuloží trest, jak můžou vědět kdo spáchal?

Zdroj: ICQ 55180641

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dejv.s

No jednoduše bez vašeho vědomí, (teda pokud si vyzvedáváte doporucenou poštu) Vás níkdo neodsoudí bez Vás. Vždy se přestupek řeší a přesně víte jak Vás potrestají finnančně i bodově. Jinak není co dodat k tomu co napsal Standa. Jo a ještě jedna věc taky si myslím že foto není dukaz takže když pujde do tuheho tak dobrý pravník si taky poradí:-)No a pokud někdo není schopen si dojít na poštu pro doporučený dopis pak ho uřad může odsoudit bez něj. Do počítače zadá přestupek a systém sám přidělí body. No a pak vás zastaví policie a je prušvich…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek