Avatar uživatele
hanny 2

Připravovali jste někdy topinambury?Dají se jako příloha k masu?Jak chutnají nejlíp?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, beer před 4540 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Dají se použít jako příloha k masu. Nejlépe asi vařené. Dají se též smažit plátky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Osobně mi nechutnají místo brambor – jsou mdlé a „sladké“.
Dokonce pečené venku, v ohništi nestály za nic, jeko děcka jsme je nebaštili a to jsme zbodli všecko..)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Sice jsou zdraví prospěšné, ale..:-) Pro moje chuťové buňky se jako příloha nehodí. Jak už bylo řečeno, sladké a mdlé.
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Vzpomínám jako holka jsem je jedla syrové moc mi chutnaly, od té doby jsem je nikdy nejedla …škoda.

zde jsem ti něco našla ,myslím, že prvně bych je dělala tak spíš jako ochutnávku asi záleží na okořenění
Další léčivé účinky: snižování cholesterolu v krvi, regulace krevního tlaku, zlepšování činnosti trávicí soustavy, ochrany jater a ledvin. Výrazné antistresové či detoxikační účinky byly vědecky prokázány. Hlízy topinamburu jsou bohatým zdrojem vlákniny. Z minerálních látek obsahují především draslík, fosfor, vápník, hořčík a železo. Z mikroprvků je výrazný křemík a železo.

Z hlíz připravujeme teplá i studená jídla. Omyjeme je, oškrábeme a namočíme do mírně okyselené vody, aby během přípravy nezčernaly. Mohou se vařit, dusit, opékat, zapékat, smažit, ale použít i syrové jako přísada do salátů. Při jejich přípravě je však dobré mít na paměti jejich nasládlou chuť s oříškovou příchutí

dál recepty v odkazu

http://jaruna7­.bloguje.cz/534880-nepravem-opomijena-zelenina-nejen-pro-diabetiky-topinambury-recepty.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek