Máte někdo zkušenosti s přípravnými kurzy na SŠ?

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti nebo alespoň by mě zajímal váš názor ohledně přípravných kurzů na SŠ - chystám se na gympl, tak jestli víte o nějakém dobrém nebo nemáte nějaké odkazy na web. stránky. A také, jestli jsou přípravné kurzy vůbec dobré. Město Plzeň. Všem děkuji.

Odpovědi:

Stříbrný

rozvaž si to moc dobře...je to Tvá budoucnost, ten "gympl" nedává pražádnou kvalifikaci, je to mlácení slámy a kvantum zcela nepotřebných vědomosti bez nároku na zaměstnání leda tak jako prodavač (ka) hamburgerů v nádražním bufetu. Jo ! když se cejtíš pokračovat na vejšce...

Stříbrný

Polde mne je gymnázium nejlepší škola,
obzvláště, pokud uvažuješ o dalším studiu.

Zjisti si adresy všech plzeňských gymnázií, zjisti si, která pořádají přípravné
kurzy, a do kurzu se přihlas na gymnáziu, na které budeš dávat přihlášku.

Tento postup má několik výhod:
V předstihu se seznámíš s některými vyučujícími a jejich způsobem
hodnocení (u přijímaček pak budeš mít trochu menší trému).

V kurzech se setkáš s potenciálními budoucími spolužáky.
Po prázdninách nebudeš mít. pocit, že jdeš úplně do neznáma…

______

Oprava

Zlatý

Myslím, že pokud máš na to gympl absolvovat, žádný kurz nepotřebuješ...
;-)
Gympl není těžká škola...
;-)

Diskuze k otázce

Stříbrný

ivzez

Myslela jsem, že je z mé odpovědi zřejmé, že absolvování přípravného kurzu považuji za dobré. Podle mne ti kurz umožní porovnat si, jak na tom jsi ve srovnání s dalšími uchazeči o přijetí. Za důležitý jej považuji i z psychického hlediska (tréma při zkouškách dokáže "své"). Seznámíš-li se před zkouškami s poněkud odlišným hodnocením středoškolských učitelů, budeš to mít při zkouškách o něco snazší.

V odkazu níže najdeš plzeňská gymnázia. Po rozkliknutí najdeš základní informace o jednotlivých školách a odkazy na weby škol.

Na webech škol najdeš informace o dnech otevřených dveří (doporučuji s jedním z rodičů postupně navštívit všechna gymnázia), na nichž si můžeš prohlédnout školy, promluvit si s vyučujícími i se žáky škol. Teprve potom se rozhodni, kam dáš přihlášku.

http://www.atlasskolstvi.cz/…

Stříbrný

ivzez

PS: Osobně s kurzy zkušenost nemám, ale absolovovaly je mé dcery (i když je z hlediska přípravy na češtinu a matematiku nepotřebovaly) a všechny si je pochvalovaly právě z těch důvodů, které uvádím v odpovědi i v diskuzi.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.