Anténka

Máte někdo zkušenosti s přípravnými kurzy na SŠ?

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti nebo alespoň by mě zajímal váš názor ohledně přípravných kurzů na SŠ – chystám se na gympl, tak jestli víte o nějakém dobrém nebo nemáte nějaké odkazy na web. stránky. A také, jestli jsou přípravné kurzy vůbec dobré. Město Plzeň. Všem děkuji.

Odpovědi
lexx

rozvaž si to moc dobře…je to Tvá budoucnost, ten „gympl“ nedává pražádnou kvalifikaci, je to mlácení slámy a kvantum zcela nepotřebných vědomosti bez nároku na zaměstnání leda tak jako prodavač (ka) hamburgerů v nádražním bufetu. Jo ! když se cejtíš pokračovat na vejšce…

ivzez

Polde mne je gymnázium nejlepší škola,
obzvláště, pokud uvažuješ o dalším studiu.

Zjisti si adresy všech plzeňských gymnázií, zjisti si, která pořádají přípravné
kurzy, a do kurzu se přihlas na gymnáziu, na které budeš dávat přihlášku.

Tento postup má několik výhod:
V předstihu se seznámíš s některými vyučujícími a jejich způsobem
hodnocení (u přijímaček pak budeš mít trochu menší trému).

V kurzech se setkáš s potenciálními budoucími spolužáky.
Po prázdninách nebudeš mít. pocit, že jdeš úplně do neznáma…

______

Oprava

gecco

Myslím, že pokud máš na to gympl absolvovat, žádný kurz nepotřebuješ…
😉
Gympl není těžká škola…
😉

ivzez

Myslela jsem, že je z mé odpovědi zřejmé, že absolvování přípravného kurzu považuji za dobré. Podle mne ti kurz umožní porovnat si, jak na tom jsi ve srovnání s dalšími uchazeči o přijetí. Za důležitý jej považuji i z psychického hlediska (tréma při zkouškách dokáže „své“). Seznámíš-li se před zkouškami s poněkud odlišným hodnocením středoškolských učitelů, budeš to mít při zkouškách o něco snazší.

V odkazu níže najdeš plzeňská gymnázia. Po rozkliknutí najdeš základní informace o jednotlivých školách a odkazy na weby škol.

Na webech škol najdeš informace o dnech otevřených dveří (doporučuji s jedním z rodičů postupně navštívit všechna gymnázia), na nichž si můžeš prohlédnout školy, promluvit si s vyučujícími i se žáky škol. Teprve potom se rozhodni, kam dáš přihlášku.

http://www.atlas­skolstvi.cz/stred­ni-skoly?q=Gymn%E1zi­um%20Plze%F2&dis­trict=plzen-mesto&promoter=3,4,6&st­udyform=2&stu­dycompletion=39&bran­chs=2379,2319,2320,2321

ivzez

PS: Osobně s kurzy zkušenost nemám, ale absolovovaly je mé dcery (i když je z hlediska přípravy na češtinu a matematiku nepotřebovaly) a všechny si je pochvalovaly právě z těch důvodů, které uvádím v odpovědi i v diskuzi.