Dobrá duše

Přípravky ke zlepšení paměti a koncentrace

Dobré odpoledne, chtěl bych vyzkoušet nějaký z přípravků ke zlepšení soustředění a posílení paměti. Pročetl jsem toho spousty a našel jsem takové 2 skupiny. Jedna vám dovolí dlouho nespat a hodně zvýší průtok krve v mostu atd, může způsobovat stres, nespavost atd. Druhá skupina dlouhodobějších přípravků slibuje kvalitnější udržení informací, zvýšení koncentrace, pomáhá při nespavosti, bojuje i proti stresu. Nechci se za den naučit na 5 zkoušek, ale dlouhodobě zlepšit svou paměť a objem zvládaných studijních materiálů s dostatkem času a spánku.
Názory se různí a ti kdo výrobky doporučují, často doporučují další podpůrné látky. Nemáte někdo nápad na nějaký komplexní přípravek který by toto splňoval? Na ceně nezáleží. Jsem v dobré fyzické kondici, možná až na občasné problémy s usínámím a nevyspalostí.
Doplňuji:
Jako rozumná volba se dle mého zdá DMAE ale možná něco komplexnějšího obsahující DMAE?

Nejlepší odpověď
Pájo

Není nad to, využívat přirozenou schopnost mozku bez podávání jakýchkoli podpůrných látek. Paměť se dá trénovat a rozvíjet. Je to spíše o způsobu, jakým ukládáte data do paměti… a jaká je kvalita těchto dat. Není totiž třeba, pamatovat si vždy DOBŘE všechny věci, ale pamatovat si bezpečně DOBRÉ věci. Tedy věci podstatné, které Vám spolu utvoří v paměti přehlednou strukturu.

Další odpovědi
anonym

Na posílení funkce mozku je dobrým tréninkem něco takového, jako nabízí program Brain Jogging. Dá se sehnat kniha i počítačové verze.
Kromě toho studenti většinou užívají k posílení paměti lecitin. Dobré jsou tablety nebo čaje s guaranou, ginkgo biloba, ženšen.
Nijak bych to ani s bylinnými preparáty nepřeháněla. Kapacitu mozku je nejzdravější zvětšovat nenásilným tréninkem a opakováním.

Mukynda

Podle mě je to hlavně o tom se o sebe starat, dostatečně spát, pohybovat se, jíst plno zeleniny a ovoce a nepřehánět to s alkoholem, kofeinem a tak podobně. Co se týče přípravků na zlepšení koncentrace, tak mi dost pomáhají tyto tablety: https://eshop­.guaranaplus.cz/gu­arana/guarana­plus-guarana-100-kapsli 🙂 Chce to ale užívat pravidelně, aby člověk pocítil rozdíl, ne si jenom jednu lupnout, něž jdu řídit nebo po cestě do práce 😉

Jurek

Brainmax je skvělej ;) obsahuje i třezalku, která podporuje hormon štěstí :) díky kterému jsme schopni fungovat.

MiluskaN3

Jo? A kolik stojí? Jak se to bere, kde koupím ? Budu ráda za bližší info. A je to jenom čistě přírodní?

Jurek

Hele podívej se sem,tam by ses měla snad dočíst vše
http://www.bra­inmax.cz/
Kdyby ne, ptej se ;)

MiluskaN3

díky díky, to není ani drahé tyjo, tak já to zkusím objednat. Zatím děkuji

Pájo

Tak se ptáte nebo sem tlačíte reklamu na konkrétní přípravek?

Ještě před dodatkem (který jste přidal minutu po položení otázky – aniž by tu byla jediná odpověď) jsem Váš dotaz považoval za seriózní. Co Vás vedlo k tomu, že právě DMAE je (dle Vašeho názoru) rozumnou volbou?

Dobrá duše

Předpokládal jsem odpověď jako jste uvedl vy, musela tu padnout 🙂 Považoval bych se za rozumného člověka ale chci vyzkoušet něco nového, pro správnou funkci mozku dělám už od puberty všelicos možného i nemožného :) Nechci propagovat konkrétné přípravek, není to reklama, ale ano zajímá mě něco konkrétního a tak jsem uvedl zatím dosavadního favorita abych nasměroval diskusi spíše tím směrem než tím abych si šel zaběhat :) (nic proti tomu, jsem velmi aktivní, jen to není odpověď na mou zádost/otázku)

Pájo

Pokud to chcete takhle, tak tedy:
Gingio
„těžší kalibr“: Piracetam, Geratam, Pirabene, (Torecan)
Přípravky s Lecitinem, kofeinem, guaranou, zelený čaj… ale to už opakuji, co napsala ocko..

Pájo

Jenže je (podle mne) zbytečné „zdravému mozku“ cokoli tlačit na víc do jidelníčku, když je sám schopen pracovat naprosto bezvadně.
V naší době nikdo výživově nijak nestrádá, tzn. nemá nedostatek zásadních živin pro zdravý růst a vývin. A je to spíše otázka právě toho pohybu.

Prokážete sobě (a svému tělu, potažmo mozku) větší službu tím, že se po učení (tréninku paměti) půjdete alespoň na půl hodiny každý večer projít – nemusíte ani běhat. Pokud se to stane Vaším běžným zvykem, pozitivní účinky (na zlepšení paměti a celkové nálady) se u Vás brzy projeví.

anonym

Perfektní odpověď, kde se ztotožňuji s každým slovem.
Přemáhat mozek a „násilím“ jej nutit k nadměrnému výkonu může být z okamžitého hlediska výhoda, z dlouhodobého ale problém.
Dcera studovala medicínu a před zkouškami užívala právě lecitin. Po každé zkoušce skončila celá parta v hospodě, protože všichni do jednoho potřebovali „vyčistit“ hlavu. Bylo třeba dostat z ní všechno, co tam nemělo co dělat (včetně vlivu kofeinu). Než se pustila do dalšího studia, tak měla pokaždé minimálně dva dny pauzu. Když se nad tím zamyslíte, tak je v tom kus logiky a zdravého rozumu.

Dobrá duše

Nemůžu říci ani slovo proti. Souhlasím a nikomu bych upřímě řečeno ani nic jiného než pestrou stravu, pohyb a kvalitní spánek neradil. Holt se nemám tak rád jako mám ostatní :) Nevím proč ale nějak mi přijde přirozené moc nejíst, tím myslím moc často a tak myslím že je možné že mi chybí nějaké složky běžné stravy. Já se cítím dobře když hodně piji čistou vodu a dám si třeba 1 kvalitní jídlo denně. Asi hlavně z toho důvodu hledám nějakou pilulku která by mi řekla zda je můj stav fyzický i mentální tak nějak v normě, či mám nějaký nedostatek živin či vitamínů(jelikož na lidi kteří mají všeho dostatek mají tyto „léky“ dle zkušeností minimální či žádné účinky)