Saurus

Přípravek proti blechám pro psa – toxický?

Měla bych takový speciální dotaz. Máme štěně a použili jsme na něj takovou ampulku s přípravkem proti blechám a klíšťatům, co se aplikuje do kůže za krkem (už nevím název přípravku). Pejska máme v bytě a kromě toho máme dvě malé děti, které se s ním neustále mazlí, berou si ho do postele atd. A já mám strach, jestli teď, když má na sobě ten přípravek, není pro ně to mazlení nebezpečné, jestli pro ně není ten přípravek v srsti psa toxický. Že je to jed, to je jisté. Žádný speciální přípravek, který by byl toxický pouze pro parazity, jsme nepoužili. Na dva dny po aplikaci jsme tedy pejska raději umístili jinam, ale teď už ho máme zase doma, a vzhledem k tomu, že přípravek působí 4 měsíce, bojím se, aby se děti nepřiotrávily když budou pejska třeba pusinkovat – což dělají běžně a nedá se to uhlídat. Asi je to hloupá otázka, ale opravdu se bojím a stydím se za to i před manželem, pejska jsem si hrozně přála a teď ho pořád jenom odháním od sebe i od dětí, protože mám strach… ☹ Asi tu budu k smíchu, ale je to pro mě důležité…

Nejlepší odpověď
Deli

Také máme psa – toho chráníme protiklíšťovým obojkem a kočku – té dáváme kapku za krk. Také máme děti. U obojku to moc neřeším, akorát když nasazuji nový, jdu si pak umýt ruce. U kapky prostě na kočku nesaháme tak hodinku po aplikaci – do té doby zaschne. Nebezpečný je ten přípravek jen v tekutém stavu. Alespoň podle návodu, který uvádí výrobce.

Zas tak bych to neřešila a rozhodně pejska neodháněla, on neví proč a dětem už teď, několik dnů po aplikaci, ublížit rozhodně nemůže.
Kupujete dětem Figo nebo Jupíka? Lízátka či jiná lákadla? Určitě občas ano a také neřešíte, že nejsou vůbec zdravá.