osamělývlk

Připomínali jste si dneska nějak smrt Václava Havla? A jak?

Já se musím přiznat, že jsem si uvědomila, že je takové výročí, až když jsem viděla ve zprávách svíčky na Václaváku. Jo jo, je to ostuda, že jsem si nevzpomněla…
Doplňuji:
No, já si myslím, že z Havla boha nedělám… Ale přece jenom podle mě nejde popřít, že to byl velkej člověk a udělal hodně dobrýho. Každopádně tak to cítím já. Ale děkuju za všechny druhy komentářů…

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne. Nenávidím jakýkoliv kult osobnosti. Ve výsledku je to potom všechno stejné.

Další odpovědi
Drap

Už druhý den jsou toho plné zprávy.

alenad

Všichni by si měli uvědomit , jak významný , to byl člověk – čest jeho památce .
P.S. zapálila jsem si svíčku , vzpomněla jsem si .

Illines

Ne-byli lepsi velikani!

Lleni

Dneska sme vyhrnovaly kalhoty..;))) vypadalo to vtipně..;))
Byla to osobnost;)) měla sém ho rada;)))

terry

Je to zvláštní, no, i když v Čechách asi moc ne. Myslím, že si p. Havla za hranicemi váží víc než tady. Považuji ho za osobnost. Jasně, byli lepší velikání, ale za posledních několik desítek let, a hlavně v posledních několika málo let, kolik takových v Čechách bylo?

anonym

V žádném případě se nejedná o kult osobnosti, ale o prostou slušnost- uctit vzpomínkou mezinárodně uznáváného státníka a humanistu, kterých naše republika mnoho neměla a nemá a bohužel hned tak mít nebude. Je smutné, že svět pochopil jeho význam ještě za jeho života, ale doma se na jeho docenění stále ještě čeká.
„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl- bez ohledu na to, jak to dopadne.“ Václav Havel

anonym

abych byla upřímná, ani já o tom nevim a je mi to srdečně ukradený. Nevím, proč lidi z havla dělají skoro boha. Byl to jen člověk, možná prezident, ale o nic lepší, taky měl chyby a to že zemřel neznamená, že ho budeme skoro uctívat nebo po něm všechno pojmenovávat, jako to z histerie už plánovali. Už se chováme jak američani :/

panxnotdead

Ve škole jsme si promítali film.

cochee

Reakce na Bohemiku: Upřímně – že byl mezinárodně uznávaný státník a humanista, je nám platné jako mrtvému svrchník, když zároveň po ekonomické stránce naši malou zemičku ZKURVIL a to říkám bez obalu na plnou hubu, přestože tím asi riskuju BANán. Za tím si stojím. Jeho srdíčka náš HDP nezvedla a nezvednou.

anonym

cochee: Od kdy má prezident republiky vliv na ekonomiku? Když už chceš něco nebo někoho kritizovat nebo urážet, sám bys měl vědět a umět něco víc než nadávky, (alespoň o dané problematice) takhle se jen zbytečně ztrapňuješ a přiznáváš svoje tápání.

cochee

Bohemica: Od té doby, co Havel. Čípak byla myšlenka odklonu od těžkého zbrojního průmyslu, který zaměstnával desetitisíce lidí u nás? Po námi uvolněném místu na trhu se jen zaprášilo. To je jen jeden příklad, na který jsem si ihned bez dlouhého přemýšlení vzpomněl. O Havlovo napojení na kruhy Bilderberg a NWO, jejichž cílem je masivní ožebračení celosvětové společnosti za účelem svedení mocenských a ekonomických pák do rukou hrstky vyvolených, se můžeme jen dohadovat, ale vzhledem k jeho úzkým vztahům k přímým členům těchto spolků, například Knížepán nebo Šáša Vondra, o něm příliš nepochybuji.

mosoj

Bohemica. Tak konkrétně, co dobrého on opravdu udělal ?
Pro mně jsi se ztrapnila pouze ty, ale v jiné spouvislosti !

anonym

mosoj, přestaň kolem sebe nenávistně prskat, tebe se tato diskuze netýká. Mluvíš jen o nenávisti a zatrpklosti, to mě nezajímá.

anonym

A kdyby u nás nebyla demokracie (což je i nemalá zásluha právě V.Havla) nemohl bys mosoj ani nadávat na poměry a kritizovat systém, jak bývá často tvou kratochvílí. Pokud tvoje „jiná souvislost“ nepramení s aktivitami na Odpovědích, dělej že neexistuju.

Illines

terry-nevim nic o tom ze by se zahranicemi ,vzpominalo na Havla.Snad jen v Bruselu.A ze,dost cestuji a mluvim s lidma.