Marrass

Přípojka vody a kanalizace

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na otázku,jak provést napojení na hlavní řád(obecní kanalizaci a vodovod) bez rozřezání vozovky(starosta nechce toto povolit)má na to vůbec právo? Podkopávání vozovky mi nepřijde jako dobré řešení, jednak z finančního hlediska, tak také z důvodu, že ta cesta po několika letech,v případě že zvolím možnost podkopání, bude v mnohem horším stavu, než když se rozřeže.

Odpovědi
Rolf

Dobrý den, obecně potřebujete mít před zahájním této činnosti k dispozici – v tomto pořadí :

  1. projektovou dokumentaci na obojí,
  2. souhlasné rozhodnutí správce daných sítí (většinou bude totožný u obou)
  3. ÚR – t.j. územní rozhodnutí
  4. souhlas TSK – technická správa komunikací.

Není jasné, zda ve Vaší obci nejsou některé z uvedených orgánů kumulovány v jednom.
Technologii tunelování nebo průtlaku Vám doporučí (či zamítne) projektant. Určitá omezení budou při realizaci objektivně vždy existovat a bude nutné je respektovat.
Pokud by se Vám ale dlouhodobě bránilo v napojení, doporučuji požádat hygienické orgány okresu o podporu nebo zásah.

Miky&Miky

podle mne starosta jedna protipravne..mel by ste to vyrezat..je to rychlejsi a jednodusi..a uvest do puvodniho stavu,neni taky slozite..podkopem by vam to mohlo spadnout,kdyz je totak stare,jak rikate a podkopy se delaji,kdyz se chce neco protahnout..vo­da..elektrika­..hlavne si opatrte povoleni na tuto praci a starosta musi jen tise prihlizet..muzouvam dat na to 1 den nebo 2..aby se nenarusil beh zivota:))