rtep408

Připojil jsem PC s TV kabelem HDMI. Vše je super, ale např. u Skype mi nejde z PC zvuk. Poradíte, jak vyřešit?

Připojil jsem PC s TV ( LG 32LF561V) HDMI kabelem. Vše je super, ale na př. u SKYPE z pc mi nejde zvuk. Musím propojit „optical digital audio out“ nebo přes "component in / av 2 in? Mám desku Gigabyte GA-MA780G-UD3H (rev. 1.0) Poraďte prosím

Původní neotázka
Připojil jsem PC s TV ( LG 32LF561V) HDMI kabelem. Vše je super, ale na př. u SKYPE z pc mi nejde zvuk. Musím propojit "

Odpovědi
cochee

Pokud připojíš televizi pomocí HDMI a očekáváš zvuk z PC v reproduktorech televize, nemůže zvuk tvořit zvukový systém („zvuková karta“) na mainboardu. Zvuk musí pocházet kupodivu z grafické karty. Neporadím ti konkrétně, protože Skype nepoužívám, ale někde v nastavení Skype najdi nastavení zvuku a musíš přepnout zvukový zdroj tak, jak jsem naznačil výše. To také předpokládá, že máš kompletně nainstalovány ovladače grafické karty, tedy včetně zvukových ovladačů, ale vzhledem k tomu, že píšeš „např. u Skype mi nejde zvuk,“ tak předpokládám, že alespoň u některých jiných programů zvuk jde a ovladače grafiky máš tedy komplet nainstalované.