Danielsan

Jde připojit plyn pod tlakem??

Zdravim jde připojit plyn pod tlakem?? Ventil je bohužel venku a utrhl se, a ať točím jak točim, nic to nedělá. Plynaři chtěji 2000,– za příjezd a odpojení. Pokud by byl nějaký T kus, který by šel na to napojit a nejlíp s ventilem. Děkuji za rady.

Tak se mi včéra večer ozval člověk tady z webu, dnes ráno v 6 přijel poradil, udělal a ventyl uz jede. Takže děkuji. Během 5 min bylo hotovo.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Neblázni do plynu nemůžeš sám šťárat, to se za určitých okolností dá posoudit i jako trestný čin, stačí ohrozit 7 osob a máš o trestní stíhání postaráno.

Další odpovědi
gecco

Jasně, že jde plyn připojit pod tlakem…
Ale z dotazu je zřejmé, že nevíš co a jak – a u ´vhodné koncentrace´ stačí jiskřika a letíš…
Být tebou, zavolám a zaplatím profíky…
😉

tforro

🙂 Jde to, podmínkou ale je svítit si na to svíčkou 🙂
Teď ale vážně. Doporučuju zaplatit profíkům. Pravěpodobně se jedná o připojení plynu ke sporáku, kde „tlak“ není, jen to funí… Pokud si na to troufáš, tak vyžeň rodinu z baráku, otevři okna, připrav si těsnění (např. teflon pásku) na díl, který budeš vyměňovat, pak vyšroubuj starý, namotej na protikus těsnění a ihned našroubuj nový. A větrej větrej větrej.

mosoj

Píšeš jako by všichni věděli co to je za ventil. On to není ventil, ale kohout. Vezmi sika kleště, sundej páčku (zřejmě to co se ti utrhlo) a kleštěma to zavři.

Co kdyby jsi poradil i ostatním, tak jak jsi to chtěl i ty !!!!!!

cukrar

Ano, lze připojit pod tlakem, kdo to umí, není problém. Záleží jaký tlak máte, páč nízkotlak utěsníte prstem.