TOM11170

Připojení optickou sítí

Byl by ještě někdo tak hodný a popsal mi,co obnáší připojení optickou sítí přes router? Je možné se takto připojit i k netbooku? Prosím,jak pro blba:)A ještě něco,pokud je tam FUP bez limitu,chápu dobře,že mohu stahovat,surfovat atd.do aleluja.Děkuji moc.
Doplňuji:
Díky vám oběma,už do toho trochu vidím:)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

No přímo optikou to nejde.

Optický kabel jde do baráku do sklepa do rozvaděče, kde je převaděč, který převede optický signál na elektrický a lezou z toho kabely s RJ45 konektorem, který končí v zásuvce v předsíni (do tohoto bodu se stará o bezporuchovost tvůj provider) od zásuvky do tvého počítače (jestli ti do kabelu kousne pes) tak už je to tvůj problém

Další odpovědi
casey

je to presne jak pise Michal a jestli ti k tomu daji router, tak ten pichnes do ty zasuvky v predsini a do routeru pc. Router ma vice zasuvek pro pripojeni vice komponent (pc, notebook, nas, tv, tiskarna…). Jestli je to i wifirouter pripojis si notebook pres wifi.
A chapes dobre, jestli je tam FUP bez limitu, neboli tam zadne FUP neni, muzes surfovat do aleluja (v dnesni dobe snad krom mobilnich pripojeni, zadny provider FUP nema. A na optice uz vubec ne).

TOM11170

Oni mi prý k tomu dají router,to už vím,že je taková krabička:),ale to pak slouží k čemu? Já jim říkal,že to připojení potřebuji k notebooku.

Michal Kole

Router je něco jako směrovač, přesměrovává data z internetu do tvých dalších síťových zařízeních (tiskárna, PC)