Avatar uživatele
TOM11170

Připojení optickou sítí

Byl by ještě někdo tak hodný a popsal mi,co obnáší připojení optickou sítí přes router? Je možné se takto připojit i k netbooku? Prosím,jak pro blba:)A ještě něco,pokud je tam FUP bez limitu,chápu dobře,že mohu stahovat,surfovat atd.do aleluja.Děkuji moc.
Doplňuji:
Díky vám oběma,už do toho trochu vidím:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

No přímo optikou to nejde.

Optický kabel jde do baráku do sklepa do rozvaděče, kde je převaděč, který převede optický signál na elektrický a lezou z toho kabely s RJ45 konektorem, který končí v zásuvce v předsíni (do tohoto bodu se stará o bezporuchovost tvůj provider) od zásuvky do tvého počítače (jestli ti do kabelu kousne pes) tak už je to tvůj problém

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
casey

je to presne jak pise Michal a jestli ti k tomu daji router, tak ten pichnes do ty zasuvky v predsini a do routeru pc. Router ma vice zasuvek pro pripojeni vice komponent (pc, notebook, nas, tv, tiskarna…). Jestli je to i wifirouter pripojis si notebook pres wifi.
A chapes dobre, jestli je tam FUP bez limitu, neboli tam zadne FUP neni, muzes surfovat do aleluja (v dnesni dobe snad krom mobilnich pripojeni, zadny provider FUP nema. A na optice uz vubec ne).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
TOM11170

Oni mi prý k tomu dají router,to už vím,že je taková krabička:),ale to pak slouží k čemu? Já jim říkal,že to připojení potřebuji k notebooku.

před 4449 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal Kole

Router je něco jako směrovač, přesměrovává data z internetu do tvých dalších síťových zařízeních (tiskárna, PC)

před 4449 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek