Capik166

Připojení 2. pc k internetu – nová ip adresa?

Mám do svého počítače přivedem internet kabelem (neznám typ připojení) a ve svém počítači mám přeš další síťovou kartu přiveden kabel do druhého počítače. Mám nastavený si'tový most, takže jde internet i na druhém pc. Oba počátače mají ale stejnou Ip adresu. I tu interní. Mohu nějak docílit toho, že ta interní bude jiná?

Odpovědi
roostak

Odkud bylo zjištěno, že druhý PC používá stejnou adresu? Pravděpodobně z nějaké veřejné služby whatsmyip.com? Potom ano, do Internetu je totiž druhý počítač připojen přes ten první a v prohlížečích se skutečně zobrazí stejná IP adresa. První počítač totiž připojí ten druhý přes službu překlad adres (NAT). Fyzicky však na těch síťových kartách které spojují oba PC jsou IP adresy jiné. Druhý PC však nebude viditelný z Internetu. Řešením je nastavení přesměrování portů ze síťové karty PC připojeného přímo do Internetu pro služby, které chcete mít viditelné na druhém PC z Internetu.
Jinak zobrazení přiřazených IP např. Start→ Spustit zadat CMD a ENTER a do zobrazeného okna IPCONFIG.