případová studie

co je smyslem a jaký je výstup případové studie? Mám-li v názvu práce „případová studie“ co se odemne očekává?

Odpovědi
petka

Jedná se o opisy realizovaných projektů, při kterých bylo využito optimálních postupů, a slouží jako kladné příklady rozvoje územních celků směrem k lepšímu začleňování otázek trvale udržitelné energetiky.

Případová studie je přenositelná pouze v případě, že situace uživatele je velmi podobná popsanému případu. Případové studie mohou přinášet dobré příklady trvale udržitelného rozvoje, využívání obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí, které lze využít k nalezení individuálních řešení, avšak obvykle je nutno tyto postupy přizpůsobit místním rozdílům v legislativě a také konkrétním požadavkům a potřebám uživatele.

Mnohá řešení a technické informace z jiných zemí nebo mezinárodních kruhů mohou být velmi užitečné pro stanovení zásad trvale udržitelného rozvoje regionů a zapojení strukturálních fondů do regionálních projektů.

Nedatovaná případová studie mohla být vypracována již před značnou dobou a v současnosti již nemusí být v souladu s technickým pokrokem, protože mezitím mohla být objevena nová, lepší řešení. Kromě aktuálnosti je také nutno optimální postup vždy posuzovat v jeho konkrétním kontextu.

Zdroj: www.ruse-europe.org

alenka901

Internetové prezentace – případové studie

Případové studie jsou povětšinou řešeny jako reálné rozhovory s našimi klienty. Cílem případových studií je pomoc dalším klientům, kteří v nich mohou naleznout poučení i inspiraci a především se také mohou vyvarovat chyb, které jiní učinili a byli ochotni o nich hovořit.

Krugerka

Případové studie Případová studie je první fází řešení projektu. Případová studie dává účastníkům možnost hledat řešení reálné situace, se kterou se lidé potýkají ve svém životě a také porovnat své řešení s řešením, které se skutečně odehrálo. Případové studie často využívají metodu hraní rolí tzv. Role play, kde se účastníci staví do role konkrétní osoby, aby tak lépe pochopili a nasimulovali situaci.