bolak

Připadáme číňanům všichni stejný?

Myslím ksiftem.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že pokud se vzájemně nestýkáme, jde jen o letmý pohled, že vnímáme Číňany podobně jako oni nás – připadáme Číňanům všichni stejní, i když oni mají jiný způsob vnímání.

Zkoumáním vnímání „bílé a žluté rasy“ se zabývá bakalářská práce: Rozdílnost schémat při analýze tváří svého a cizího etnika.
.
Rozdíl mezi bělochy a Asiaty zůstává jak při vnímání obličeje, tak při vnímání například scény z přírody, ovšem jdoucí opačným směrem – při vnímání scény se běloch zajímá o centrum obrazu, při vnímání obličeje o jeho necentrální části, Asiat přesně naopak. To dále podporuje hypotézu o odlišných schématech vnímání.

Další odpovědi
anonym

To nevím,myslím si,že v nás mají pořádek,jsme z jejich pohledu snadno identifikovatel­ní.To už my říci nemůžeme.Tady je i pár obrázků,mně se moc líbí,jak jsme odlišní.http://www­.jaros.in/item/kul­turni-rozdily-mezi-evropany-a-asiaty

alex.agent

Když nekoukám na barvu pleti obličeje a nějaké ty rysy tak si myslím že ano, připadáme, my říkáme že mají „šikmý“ oči tak oni si určitě o nás říkaj že je máme zas „rovný“ nebo já nevím, chtělo by se to zeptat nějakýho číňana :D

Conchus

Ano, i ostatním Asiatům připadáme obličejem stejní.

M.

Ano, stejně tak jako oni nám.

danyy

Se jich zeptej :D ale asi jo