Připadá vám to taky nechutné, schvalujete takovou kampaň? Věříte tomu, že by to na matku alkoholičku zabralo?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/201343-drsny-plakat-ma-odradit-tehotne-v-italii-od-alkoholismu.html

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Na mne to zase tak nepůsobí. Je mi jasné, že je to počítačová grafika, tak to neberu vážně. Úmysl je mi jasný a je, řekněme, šlechetný.

V Británii měli podobnou kampaň proti kuřákům, což je u nás stále opomíjené nebezpečí. Bylo tak třeba vytlačování dehtu z nějaké trubice dýchacích cest (nejsem si jistý, co přesně to bylo) pasivního kuřáka. Na lidi to taky působilo skandálně, ale efekt v poklesu kuřáků byl neočekávaný.

Ano, takovou kampaň schvaluju.

Další odpovědi
annas

Mně obrázek šokoval. Nejsem si ale jistá, zda i takový drastický záběr odradí od pití nastávající matku alkoholičku. Nedávno jsem četla, že podle průzkumů negativní reklama nefunguje. Často vede naopak k přehlížení a postoji „mně se to přece stát nemůže“. Proto si nejsem docela jistá, zda negativní reklama bude působit jako prevence.
Samozřejmě že záměr reklamy je jasný a pochopitelný. Jinak těžko říct.

Luss

Pravda je, ze to vypada fakt strasne. Ale od toho koneckoncu takove kampane jsou. Cim desivejsi, tim ucinnejsi. Je to na tom zalozene, jen neco opravdu hrozneho muze nekoho trknout. Odradi kuraka spis maly napis na cigaretach, nebo fotka opravdovych propalenych a dehtem zcernalych plic kuraka po pitve??? To prvni je etictejsi, ale nikdo to necte, to druhe je priserne, ale nekoho to treba primeje prestat. Otazka je, zda matka alkoholicka je schopna myslet na neco jineho nez sama na sebe. Ale pokud by to odradilo byt jen jednu a prestala by pit, je to dobre. I kdyz nechutne.

Jahoda

Taková kampaň je prostě hnus! Je to strašný.. Nechápu, jak někdo může něco takového udělat. Brečet se mi z toho chtělo. Jestli to zapůsobí na matky, aby v těhotenství nepily, to nevím, ale určitě z toho budou špatné, až uvidí takový obrázek. Je teda fakt, že když je tam napsané, že když pije matka, pije i dítě, ale „říkat“ to takovým způsobem, že to nakreslí v tak otřesný obrázek je už za čáru. Nic víc k tomu nemohu dodat, jelikož jsem z toho docela špatná a nejraději bych brečela. To, co člověk někdy dokáže vytvořit je opravdu nechutné…

vyneve

co tak trestat matky těhotné, které pijí nebo kouří? nebo je povinně hospitalizovat a hlídat?
protože to je ublížení na zdraví (to dítě bude mít trvalé následky- deformovaný obličej, (velmi) snížená inteligence,…)-DOŽIVOTNĚ: ((

iwetax

To , že alkohol v těhotenství škodí ví snad každý. Je to jako s cigaretama. Kdyby dali na krabičku prokouřené plíce, pochybuju, že to kuřáky odradí

Radovan M

Myslím že „Nemyslíš, zaplatíš“ už bylo lepší…

kropitko

GangstaHelper,beru Váš názor,chtěla jsem ale poukázat,na to,že z mého pohledu se jedná o zcela neužitečnou kampaň,která mě vadí svou nechutností. Chápu,že se jedná pouze o grafický trik,ale i přesto,mě to vadí. Je to prostě nechutné…

Luss

kropitko treba neni zbytecna ta kampan. kdyz bude budouci mamince nekde v poradne vypravet doktor ze nema pit urcite to nezabere tak jako kdyz uvidi neco takoveho, jeste spis kdyz by videla nejaky pripad konkretni ze zivota. mam znamou, ktera se ujala holky (ujala protoze te holce bylo v te dobe uz pres 18 let, takze zadna adopce atd nebyla potreba), dnes je ji 30, neni oficialne postizena, ale vlastni matka alkoholicka ji popijenim v tehotenstvi pripravila dost budoucich zdravotnich problemu, krome toho pak samozrejme zanedbavala vychovu a peci,takze holka je ve triceti zrala tak na trinact. kdyz by tehdy existovala nejaka kampan, mohla (hypoteticky) pomoci i ji. ale jak jsem psala v odpovedi, alkoholik je nemocny clovek a vetsinou uz na nic jineho nez na sebe a piti nemysli. takze tezko rict, jak moc je to uzitecne nebo naopak zbytecne. timto smekam pred moji znamou :) i kdyz na odpovedich urcite nikdy nebyla. protoze ona zivi a vychovava holku, ktera s ni neni ani nijak pribuzna, jen chvili vypomahala u ni v hotelu v kuchyni a ona se postupem casu dozvedela, co je zac a jake mela detstvi a mladi a tak ji ma doma a chova se k ni jako k dceri – super!!!!

kropitko

Já vím jak to myslíte,ale já se obávám,že matka alkoholička,nad takovou kampaní mávne rukou,bude jí to úplně jedno.

Luss

to mate asi bohuzel pravdu, ale v tomto pripade bych prihmourila na tou kampani oko, protoze ucel sveti prostredky… 😉 kdyby jen jedne prestala, je to uspech. diky za ucast v diskuzi.