pripada na me amnestie??

Chtel bych se zeptat zda na me spada amnestie ma zakaz rizeni motorovych vozidel po dobu jeste 3 let!nikdy jsem nevlastnil ridicak!dekuji za odpoved.

Odpovědi
standa

Pokud jste byl ´chycen´ při řízení bez řidičáku (který jste ani nikdy předtím neměl) POPRVÉ a bylo to bez alkoholu, tak jste spchál ´jen´ trestný čin dle § 180d trestního zákoníku.

Tento trestný čin včetně trestů bude zrušen a zmíněné jednání bude kvalifikováno jako přestupek.

V rámci přestupkové řízení se však nevyhnete nějaké pokutě. O jakou pokutu se bude jednat nelze v tuto chvíli nic bližšího říci…, to bude v kompetenci přestupkového orgánu, který vaše provinění bude řešit.