Avatar uživatele
Nanami

Připadá mi, jako by mě někdo pořád sledoval..

Nevím proč ale už hodně dlouho (učitě nejmíň 3 roky) mi pořád připadá že mě někdo sleduje. Ne jako by mě špehoval nějaký stalker, ale ..že se na mě dívá někdo neviditelnej nebo se na mě dívá přes velkou obrazovku a tak xD a to způsobuje že si pořád povídám sama pro sebe, říkám si v pokoji nahlas co chci a co nechci dělat, jak si myslím že to v tom seriálu dopadne a takovýhle věci, protože chci aby ta ,,bytost" vědela na co chystám, aby mě nechápala nějak špatně a tak -_-… a taky se stydím jít i na záchod protože vím že se na mě ten někdo dívá :D .. Nevíte co mám dělat? …jak se toho pocitu zbavím… je to totiž nepříjemný x/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště, marci1 před 3856 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Tento psychický stav se jmenuje paranoia a většinou úspěšně to léčí lékaři, což ti doporučuji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Najdi si jinou ´zábavu´, než se přespříliš pozorovat. A rozhodně doporučuju navštívit psychologa – může jít o neškodný ´nedostatek podnětů´, ale také o počínající psychické problémy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Je to neobvyklé. Zkus se svěřit rodičům. Řekni jim co cítíš a jak to prožíváš. Pokud to nezvládneš s rodiči, doporučuji návštěvu psychologa. Také by se to mohlo zhoršovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

berte to ako realitu.

totiž v našom prostredí (rozumejte česko, slovensko) je to normálne, jeden druhému čumí pomaly aj pod paplón, závidí si a samozrejme to aj patrične komentuje – ohovára (pomlouvá).

no a veľký brat, samozrejme, funguje tiež. sledovaný je človek všade – cez telefón, internet, banku a všetky registrácie, počínajúc knižnicou či zákazníckou kartou, končiac matrikou a štátnym aparátom vôbec.

takže máte pravdu – sledujú vás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Odkazy na pomoc psychologa jsou mylné. Obor který léčí duševní poruchy se jmenuje psychiatrie, takže vyhledat lékaře psychiatra.(psycho­log není lékař) V tvém případě by se mohlo jednat o schizofrenické příznaky – tj. o nemoc schizofrenie. Svůj nenormální stav si uvědomuješ, to znamená, že není vše ztraceno,ale malá odborná pomoc asi bude na místě.
Doplňuji:
WWW zmiňuje paranoiu, i o tomto stavu je možné uvažovat a správně odkazuje na pomoc lékaře.

Upravil/a: Bičiště

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Taky jsem kdysi měla podobný pocit, jenže se pak ukázalo, že oprávněně 🙂

před 3856 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek