Nanami

Připadá mi, jako by mě někdo pořád sledoval..

Nevím proč ale už hodně dlouho (učitě nejmíň 3 roky) mi pořád připadá že mě někdo sleduje. Ne jako by mě špehoval nějaký stalker, ale ..že se na mě dívá někdo neviditelnej nebo se na mě dívá přes velkou obrazovku a tak xD a to způsobuje že si pořád povídám sama pro sebe, říkám si v pokoji nahlas co chci a co nechci dělat, jak si myslím že to v tom seriálu dopadne a takovýhle věci, protože chci aby ta ,,bytost" vědela na co chystám, aby mě nechápala nějak špatně a tak -_-… a taky se stydím jít i na záchod protože vím že se na mě ten někdo dívá :D .. Nevíte co mám dělat? …jak se toho pocitu zbavím… je to totiž nepříjemný x/

Nejlepší odpověď
www

Tento psychický stav se jmenuje paranoia a většinou úspěšně to léčí lékaři, což ti doporučuji.

Další odpovědi
anonym

Najdi si jinou ´zábavu´, než se přespříliš pozorovat. A rozhodně doporučuju navštívit psychologa – může jít o neškodný ´nedostatek podnětů´, ale také o počínající psychické problémy.

marci1

Je to neobvyklé. Zkus se svěřit rodičům. Řekni jim co cítíš a jak to prožíváš. Pokud to nezvládneš s rodiči, doporučuji návštěvu psychologa. Také by se to mohlo zhoršovat.

arygnoc

berte to ako realitu.

totiž v našom prostredí (rozumejte česko, slovensko) je to normálne, jeden druhému čumí pomaly aj pod paplón, závidí si a samozrejme to aj patrične komentuje – ohovára (pomlouvá).

no a veľký brat, samozrejme, funguje tiež. sledovaný je človek všade – cez telefón, internet, banku a všetky registrácie, počínajúc knižnicou či zákazníckou kartou, končiac matrikou a štátnym aparátom vôbec.

takže máte pravdu – sledujú vás.

Bičiště

Odkazy na pomoc psychologa jsou mylné. Obor který léčí duševní poruchy se jmenuje psychiatrie, takže vyhledat lékaře psychiatra.(psycho­log není lékař) V tvém případě by se mohlo jednat o schizofrenické příznaky – tj. o nemoc schizofrenie. Svůj nenormální stav si uvědomuješ, to znamená, že není vše ztraceno,ale malá odborná pomoc asi bude na místě.
Doplňuji:
WWW zmiňuje paranoiu, i o tomto stavu je možné uvažovat a správně odkazuje na pomoc lékaře.

Sůwa

Taky jsem kdysi měla podobný pocit, jenže se pak ukázalo, že oprávněně 🙂