Tomas12

Přínáší Miranda něco i běžnému uživateli?

Mnoho známých používá Mirandu a já se skoro stydím za to, že komunikuji jen přes Skype. Není IM Miranda jen nástroj pro různé hračičky, kteří se chtějí za každou cenu odlišit používáním jiného messengera, nebo Miranda přináší uživatelsky něco významného navíc?

Nejlepší odpověď
anonym

Výhodou Mirandy, qipu a podobných je podpora více komunikačních protokolů(icq, jabber,…) nemusíte mít tudíž více aplikací. Vše přehledně v jedné. Pokud ale používáte pouze skype, nevidím důvod pro používání mirandy. Mnoho uživatelů na tento komunikátor přechází kvůli icq. V originálním programu je totiž mnoho někdy obtěžující reklamy.

Další odpovědi
dave09

Miranda je komunikační program spíše pro pokročilé uživatele, kterým nevyhovuje originální klient k danému protokolu (ICQ, MSN, SKYPE..). Je také poměrně málo náročný na výkon počítače, existuje k němu velký počet rozšíření, neobsahuje reklamu a nemusíte ho instalovat – přenositelný třeba na flashce.

Pokud používáte pouze Skype a jeho originální klient Vám vyhovuje, není důvod, proč přecházet na Mirandu.

staki

Mirandu bych Vam, jako zacinajicimu uzivateli rozhodne nedoporucil.
Zkuste oficialni klient ICQ (www.icq.com) nebo QIP.