Retko

Priklady skutkovych podstat trestneho cinu???

Koukam na wikipedii, ale pro lepsi pochopeni by se hodilo par prikladu k tomu co vlastne je skutkova podstata, a co se mysli temi znaky…

( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Skut­kov%C3%A1_pod­stata )

Odpovědi
zzzzz

Uvedu to třeba u trestného činu "podvod!.
Zákon říká, že aby došlo ke spáchání trestného činu podvodu, musíte někoho uvést úmyslně v omyl. To slovo úmyslně je důležité, to naplňuje skutkovou podstatu, pokud by si někoho uvedl v omyl a neprokázali ti, že si to udělal úmyslně, nejednalo by se o tr. čin podvodu.
Skutková podstata je, že se skutek stal přesně ve vymezení zákona.