hniz

Příklady..

Prosímvás jak vypočítám následující úlohy,zajímá mě spíše postup než výsledek.Díky

1.Aleš každých deset minut zapálí jednu svíčku.Každá svíčka hoří 40minut a pak zhasne.Kolik svíček hoří 55 minut poté,co Aleš zapálil první svíčku.

2.Jaká je přibližná hmotnost žulového kvádru o rozměrech 50cm,60cm a 72cm,jeli hmotnost 1m3 žuly 2900kg.

Díky

Odpovědi
okqork

2quentos: objem by možná bylo lepší měrnou hmotností vynásobit a ne dělit;-)
2svíčky: do zvoleného časového intervalu (40 min) se vejdou přesně 4 zapálení 10 min. od sebe. Protože je zvolený čas (55 min) větší jak 40 min, budou hořet právě 4 svíčky.

quentos

dvojka je jednoduchá, z daných rozměrů přece lehce spočítám objem daného kvádru podle vzorce a krát b krát c. Objem dostanu v cm3, převedu na m3 a výsledek vydělím 2900
Doplňuji:
jo, pravda, blbnu. Vynásobím, ne vydělím :{/>