Gitt

Příklad prejudiciální otázky?

  • popis a příklad prejudiciální otázky ve správním právu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

prejudiciální otázka – taková otázka po existenci nějaké právní skutečnosti, jejíž rozhodnutí je nutným předpokladem rozhodnutí ve věci samé, na prejudiciální otázce závislé, a která je současně způsobilá být samostatným předmětem jiného řízení

Zdroj: http://pravo.stu­dentske.cz/2008/05/­prejudiciln-otzky.html

Další odpovědi
Fidel

Domnívám se, že by to mohlo být např. na přestupkové komisi si posoudí, že máte oprávnění řídit automobil nebo při žádosti o stavební povolení by mohla být, že jste majitelem pozemku…

chudst

Jezismarja, hanulko11! XD Tohle jsem musel cist dvakrat a delat si z toho logicky vytah; vyslo mi neco podobneho, jako psal Fidel.

Schvalne, ktera odpoved vam prijde vice lidska? XD (Ale dekuju, aspon jsem byl ted v sedm vecer nucen uvazovat =o))

edit.: kus, to melo byt do diskuze, omlouvam se. Nejak me to uvazovani tak zmohlo, ze jsem to psal sem v domeni, ze to pisu do diskuze ^^; Pardon.