juie

příjmení zmámého spisovatele Kamila

Tento spisovatel se jmenoval křestním jménem Kamil potřebovala bych znát jeho přímení.Napsal i ilustroval jednu známou knížku.(nevím jak se jmenuje)
Doplňuji:
Je to spisovatel i ilustrátor jedné velice známé knihy.

Nejlepší odpověď
annas

Významných spisovatelů s křestním jménem Kamil v české literatuře zase tolik není. Jedním z nich je Kamil Bednář. Ale není mně známo, že by sám ilustroval některou svou knihu, i když psal i pro děti. Několik Bednářových děl ilustroval Kamil Lhoták, malíř a grafik. Kamil Lhoták ilustroval také např. verneovky, knihy Marka Twaina a Branaldův román Dědeček automobil.

Další odpovědi
quentos

takových bylo víc. Zkuste do Googlu DO UVOZOVEK napsat „spisovatel Kamil“, třeba ho mezi nimi najdete. Je jich tam mraky… Zloch, Holý, Vondrášek, Bednář…

Vicki: ten mě napad jako první, ale pokud vím, tak nic nenapsal, byl výhradně malířem a ilustrátorem.

Vicki

Nemáte na mysli Kamila Lhotáka?

juie

mně se má otázka líbí

juie

Mně se nelíbí!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!! :(((