Kris

Příjmení po partnerovi.

Dobrý den,
se známou tu přemýšlíme zda jde aby si žena vzala partnerovo příjmení i když nejsou oddáni…?Mají spolu dítě které má příjmení po otci.

Nejlepší odpověď
Lucijej

V dnešní době jde prakticky všechno: Změna jména a příjmení
Jméno, popřípadě jména, nebo příjmení lze změnit fyzické osobě pouze na základě její žádosti, popřípadě žádosti jejích zákonných zástupců.
Postup v odkaze:

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/zme­na-jmena-a-prijmeni.aspx

Další odpovědi
anonym

Je to možné. Známý příklad byl např. u bývalé partnerky fotografa Saudka , jeho partnerka Sára si změnila příjmení na „Saudková“ ačkoliv nebyli oddáni. Děti spolu neměli.
Mnohý odsouzený, který po propuštění z výkonu trestu chce změnit identitu, prostě změní svoje příjmení.
Moje přítelkyně se po rozvodu vrátila k příjmení svého „předchozího“ bývalého manžela a otce dětí. Po rozvodu měla možnost buďto si ponechat příjmení bývalého manžela nebo se vrátit k rodnému příjmení.
Na matrice všechny potřebné informace podají.