Příjmení

Dobrý den,zajímal by mě původ a význam příjmení Bouša?Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Etymologický slovník i jazykovědci zmiňovaní v příspěvku Fly uvádějí, že Vaše příjmení pochází z křestního jména Bohuslav. Je slovanského původu v významu „Bohu budiž sláva“. Postupnými hláskovými historickými změnami vznikla varianta Bouša. Např. jedna rodina stejného příjmení uvádí svůj původ od ženské varianty jména Bohuslava – Bohuša – Bouša.
Doplňuji:
D. Moldanová: Naše příjmení
Původ Bohuslav – stažení Bohuša – Bouše (starší pravopise Bauše).

Další odpovědi
Fly

Je možné že se nékdo jmenoval Bohuslav, pak se mu začalo říkat Bouslav, Bouslave a od toho mu doma říkali Bouš, Bouša.
To je jen teorie ale možné to je

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=1407