atriplex

Přijetí příjmení po manželovi.

Když si Pavla Nováková vezme pana Čápa, tak si může nechat zapsat jméno: Pavla Čápová – Nováková. Lze si však vzít jméno v nesklonném tvaru, tedy takto: Pavla Čáp – Nováková?

Nejlepší odpověď
dagry

Určitě to jde např. rosnička z Primy Romana Jákl-Vítová .

Další odpovědi
alexandra

Ano jde to.A většinou se to tak dává.

Doplněno pro Nuk nuk:
No,já myslela většinou,když někdo chce obě příjmení,že většinou se dá za křestní jméno to mužské příjmení a pak to staré s koncovkou ..ová.A je taky jasné,že asi po sňatku.Přece si to někdo nebude dávát před sňatkem.

grifin

Já být Pavlou,Čápa bych si nebrala,děckám
by říkali čápata a Pavle,zlé sousedky-Čápice!
ALE,toto jen HUMOR,–v dnešní rozjitřené době,
potřebuje srandu,každé malé robě!

Nuk nuk

Nevím, jestli je to „většinou“, jak tvrdí Alexandra, ale po sňatku to možné je. Stačí, když svou verzi doplníte do dotazníku, který budete vyplňovat na matrice při žádosti o sňatek.