Helena114

Pokud vím, tak můžu na střední školu podat 2 přihlášky, jak to bude, když mě nepřijmou ani na jednu školu?

Dobrý den,
pokud vím, tak můžu na střední školu podat 2 přihlášky, ale zajímalo by mě, jak to bude, když mě nepřijmou ani na jednu školu. To vynechám jeden rok studia? Předem děkuji za opovědi. :)

Nejlepší odpověď
quizzi

Pak si budeš moct poslat přihlášku na školu, která vyhlásí 2. kolo přijímacího řízení. Počet přihlášek v 2. kole není omezen. Mnoho škol vypisuje 2. kolo přijímaček.

Další odpovědi
da ny

Pokud se dobře připravíš na přijímací řízení, měla bys uspět,
v případě nepřijetí zvážit, zda sis vybrala školu, na kterou „stačíš“.
Některé SŠ vypisují 2. a 3. kola, máš možnost se přihlásit tam a dostudovat na jiné škole, nebo zkusit za rok znovu štěstí na vyvolené škole.
Můžeš jít do jakéhokoliv učiliště, kde bude volná kapacita.

Vynechat rok studia po ZŠ by byl samozřejmě holý nesmysl :).

Práci bys těžko sháněla, když ještě „nic neumíš“ a „ničím nejsi“, snad jen pomocnou v různých odvětvích/oborech.
Doplňuji:
http://www.cer­mat.cz/prijima­ci-rizeni-sl-2015-1404035005.html