kablik

Příjem televize .

jak dlouho se budeme muset otravovat u TV přij. se Set-top boxy?
přijímače vypadají naprosto dokonale,skvělý obraz ale proč settopbox,
jak to funguje v ostatní evropě?

Nejlepší odpověď
Jikra

V Evropě je to jako u nás. Analogové vysílání skončilo a na trhu jsou už jen TV přístroje s digitálním tunerem. Ovšem, připravuje se pozemní vysíláni v HD rozlišení a tak bude nutnost dokoupit nové S-T-B s DVB-T2. viz odkaz.
Doplňuji:
http://www.pa­rabola.cz/clan­ky/3421/analo­gove-tv-vysilani-skonci-temer-v-cele-eu-do-roku-2012/

Zdroj: http://www.pa­rabola.cz/zpra­vicky/18548/dvb-t2-testy-z-vysilace-krkavec-az-do-10-7-2013/

Další odpovědi
Bedy

Někde mají pořád starý analog, jinde se vysílá přes DVB-T (tedy pozemní digitální vysílání – nutný set-top-box nebo nová televize s DVB-T tunerem), někde funguje i DVB-C (digitální kabelovka) a skoro všude Vám půjde DVB-S – tedy digitální satelitní vysílání…

Já třeba set-top-box nemám ani jeden, ale máme 3 televize. všechny mají vestavěný DVB-T tuner (mají jakoby ten set-top-box v sobě zabudovaný hodně lehce řečeno).

Hlada

Set top box je externí tuner, který nahrazuje vestavěný analogový. Jakmile si koupíte televizor s vestavěným digitálním tunerem, žádný set top box nebudete potřebovat. Podobná situace tu byla na počátku 70. let v souvislosti se zaváděním druhého programu. Tunery v teleizorech neuměly naladit kanály ve IV. a V. pásmu a tak se prodávaly externí konvertory.

zjentek

tak dlouho, dokud budeme potřebovat tv.