Poklička

Příjem rodiny

Kolik má mít /plus,mínus/ příjem 4členná rodina,aby nemusela živořit?/Jedná se o dospělé lidi.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na několika okolnostech. Životní minimum si můžeš lehce spočítat sama.
http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/zivotni-minimum/

Další odpovědi
zzzzz

Je několik dávek.

  1. dávky hmotné nouze – to je životní minimum pro 4 dospěle lidi – 11.630kč
  2. příspěvek na bydlení – pokryje náklady na bydlení.
  3. doplatek na bydlení – pokud výše nájmu převyšuje 30% příjmů, tak je nárok i na tuto dávku, dokládá se to co tři měsíce, je to v podstatě rozdíl nad těch 30%.
  4. mimořádné dávky, to je např. na zimní boty, bundu atd.