Příjem pozemního signálu Tv na kus drátu-

Jak to funguje,nebo jak to zhotovit ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud máte silný signál nacházíte se v silném elektromagnetickém poli není problém. Můžete přijímat na kus drátu nebo hřebík.
V dobách analogového signalu i tehdy ale docházelo ke zkreslení obrazu ( obraz byl třeba zdeformovaný), což ovšem laik nepostřehl. Prostě nic nového pod sluncem.

Jiná situace nastane pokud jste dále od vysílače, nemáte přímý výhled na vysílač nebo jsou v cestě jiné překážky. Zde se již bez anténářské profese či kvalitního zesilovače neobejdete. Nejkvalitnější zesilovač je anténa. Těchto případů je nejvíce. Také ne každý může mít umístěnou anténu hned za oknem a pak je třeba krýt elektrické ztráty v koaxiálu ( napáječi).
A na to již drát nebo hřebík určitě nestačí. Na to je třeba anténa z velkým ziskem, případně zesilovač. Nevím jestli vám něco říká vstupní impedance ( koax. Má impedanci 75 Ohm ) a tu drát ani hřebík takovou nemá. Tu impedanci je třeba dodržet v celém napájecím řetězci.
To že někdo bydlí v místě pokrytém silným signálem neznamená že to bude takto fungovat všude. Od digitálního signálu se očekávalo, že bude mít na stejný vyzářený výkon větší dosah, ale realita ukázala, že to tak úplně pravda není.

Další odpovědi
anonym

Mám dva kusy koaxiálu a chytám všechny TV stanice. Celé,nesmírně technologicky složité zařízení,visí na zácloně.
Samozřejmě přes S.T.box.
Malé upřesnění.Je to vlastně vidlice,do boxu vede jeden konec.