hubickova

příjem digitálu přes set-top box

Příjem digitálu u nové televize je naprosto v pořádku,jen u starší,kde mám set-top box,se mi kostičkují slovenské programy-JOJ,JOJ plus,Markíza a DOMA.Přitom to je jeden byt,napojení na jeden kabel.Set-top box je zapojený dobře,všechny ostatní kanály jsou v pořádku,jen ty slovenské jsou nepoužitelné.Co s tím?

Odpovědi
Michal Kole

Kostičkování je nedostatečný datový tok.

Jednoduše řečeno, signál je slabý nebo utlumený špatný či dlouhým kabelem a televize nebo settobox nemá dost dat na vytvoření obrazu.

Chce to zesilovač nejlépe regulovatelný, protože přebuzený signál taky nedělá dobrotu a kvalitnější kabel s měděným stíněním a kvalitním polyetylenovým dielektrikem (to lépe snáší vysokofrekvenční signály v řádu MHz)