scratcher92

Přijde vám angličtina v 1. třídě správná?

Dneska jsem se byl podívat v 1. třídách ZŠ a zděsilo mě to, když jsem viděl ze mají ve středu 5 hodin a jedna z nich je Angličtina. Myslíte, že je to tak správně?

Nejlepší odpověď
sassan

Souhasím že je to spíš dobře právě proto že v tom věku se nejlépe zapamatuje jakékoliv učení.Já měl(nepovinnou­)Angličtinu už na školce a to bylo jen pár let po revoluci.Už si nevzpomenu kolik hodin jsem běžně absolvoval jako prvnák ale 4 to byly určitě což se moc neliší.

Další odpovědi
ahold

Myslím, že ano. Čím dříve, tím lépe.
Líbí se mi jazyková výuka už v Mateřských školách. Někdo má to štěstí, že vyrůstá ve více jazyčných rodinách.
Však to znáte: Kolik řečí znáš ............

Adula.57

Taky jsem měla v 1. třídě angličtinu a jsem za to ráda. V tomhle věku se to lépe učí a čím dřív se začne tím líp. Myslím si, že děti které začínají už v tomhle věku a třeba i nižším mají lepší výslovnost a lépe si později poradí např. u maturity.

pajkaro

Já si myslím že ano.

Radomír.cz

Ano, ať děti učí od první třídy. Protože si na Angličtinu zvyknou a budou toho co nejvíc umět. Já jsem měl taky v první třídě Angličtinu. Neznalost jazyků je ostuda a hrůza. Dobrá otázka. A v sedmé třídě se budu učit Němčinu.

huxa

Do zhruba pěti let si dítě zapamatuje kolem 80% toho, co vidí/slyší. Do sedmi let se toto sníží na 50% a do 10 let na 10%. (mezitím se také předchozí znalosti trošku vymazávají). V dospělosti toto číslo se pohybuje kolem 2%.
Dle mého by se měla učit už od první třídy.

Pepa25

Nejsem si jistý. Kluk má právě teď AJ v 1. třídě a jsou s tím zmatky: děti ještě neumí psát, v první třídě je toho na ně celkově moc … Možná v případě výuky „školkovým“ způsobem …

Nuk nuk

Cizí jazyk je povinný až od 3. ročníku ZŠ. Některé školy jej zavádějí už od 1. ročníku. Mno, můj názor, jestli je to správně nebo ne … ono je to trochu dvojsečné.
Na jednu stranu ano, děti se jazyky učí snáze než dospělí a angličtina je holt „latinou“ 21. století. Podmínkou ale je, aby jazyk učil opravdu dobrý učitel, který neučí děti jen momorovat slovíčka, ale jazyk používat. V tomhle bodě mám jisté obavy. Z českých učitelů jazyků, by Komenský hořce zaplakal.

Na druhou stranu, učila jsem několik let ve škole pro děti s vadami učení. Protože měli normální osnovy, museli mít i jazyk. Nutno říci, že ho tam měli spíš na „ozdobu“. Dávat pětky těžkým dislektikům, protože prostě neměli šanci se naučit víc než základy, by byla na hlavu postavená blbost. V téhle škole to šlo nějak obejít, ale na klasické základce to může být pro dítě s LMD zbytečný kámen úrazu.