Avatar uživatele
scratcher92

Přijde vám angličtina v 1. třídě správná?

Dneska jsem se byl podívat v 1. třídách ZŠ a zděsilo mě to, když jsem viděl ze mají ve středu 5 hodin a jedna z nich je Angličtina. Myslíte, že je to tak správně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3664 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sassan

Souhasím že je to spíš dobře právě proto že v tom věku se nejlépe zapamatuje jakékoliv učení.Já měl(nepovinnou­)Angličtinu už na školce a to bylo jen pár let po revoluci.Už si nevzpomenu kolik hodin jsem běžně absolvoval jako prvnák ale 4 to byly určitě což se moc neliší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Myslím, že ano. Čím dříve, tím lépe.
Líbí se mi jazyková výuka už v Mateřských školách. Někdo má to štěstí, že vyrůstá ve více jazyčných rodinách.
Však to znáte: Kolik řečí znáš ............

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Adula.57

Taky jsem měla v 1. třídě angličtinu a jsem za to ráda. V tomhle věku se to lépe učí a čím dřív se začne tím líp. Myslím si, že děti které začínají už v tomhle věku a třeba i nižším mají lepší výslovnost a lépe si později poradí např. u maturity.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pajkaro

Já si myslím že ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radomír.cz

Ano, ať děti učí od první třídy. Protože si na Angličtinu zvyknou a budou toho co nejvíc umět. Já jsem měl taky v první třídě Angličtinu. Neznalost jazyků je ostuda a hrůza. Dobrá otázka. A v sedmé třídě se budu učit Němčinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Do zhruba pěti let si dítě zapamatuje kolem 80% toho, co vidí/slyší. Do sedmi let se toto sníží na 50% a do 10 let na 10%. (mezitím se také předchozí znalosti trošku vymazávají). V dospělosti toto číslo se pohybuje kolem 2%.
Dle mého by se měla učit už od první třídy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nejsem si jistý. Kluk má právě teď AJ v 1. třídě a jsou s tím zmatky: děti ještě neumí psát, v první třídě je toho na ně celkově moc … Možná v případě výuky „školkovým“ způsobem …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Cizí jazyk je povinný až od 3. ročníku ZŠ. Některé školy jej zavádějí už od 1. ročníku. Mno, můj názor, jestli je to správně nebo ne … ono je to trochu dvojsečné.
Na jednu stranu ano, děti se jazyky učí snáze než dospělí a angličtina je holt „latinou“ 21. století. Podmínkou ale je, aby jazyk učil opravdu dobrý učitel, který neučí děti jen momorovat slovíčka, ale jazyk používat. V tomhle bodě mám jisté obavy. Z českých učitelů jazyků, by Komenský hořce zaplakal.

Na druhou stranu, učila jsem několik let ve škole pro děti s vadami učení. Protože měli normální osnovy, museli mít i jazyk. Nutno říci, že ho tam měli spíš na „ozdobu“. Dávat pětky těžkým dislektikům, protože prostě neměli šanci se naučit víc než základy, by byla na hlavu postavená blbost. V téhle škole to šlo nějak obejít, ale na klasické základce to může být pro dítě s LMD zbytečný kámen úrazu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek