rob1

Přihlašování na web.stránku?

Zajímá mě, jak se admnistrátor stránky přihlašuje na web? Myslím, především ty placené stránky ► www.stranka.cz
Jestli ji jen upraví př.: www.stranky.cz/lo­gin nebo jestli to má každá stránka jinak.

Nejlepší odpověď
anonym

Většinou je to naprogramované na bázi práv. Tzn. že přihlašovací stránka je pro každého stejná bez ohledu uživatele nebo administrátora ale po přihlášení se uživateli přidělí práva (ABC) a administrátorovy (ABCDEF) a pak pomocí podmínky se zjišťuje zda-li aktuální uživatel má přidělená práva a pokud ne tak ho vykopneš a nebo napíšeš že má nízké oprávnění.

U starých systému když nebylo objektové programování ale vůbec když se rodily první systémy bylo to na bázi že bylo uloženo v databázi admin = true|false a byly dvě přihlašovací stránky (prihlasit , admin) a pak při dotazu se ověřovalo zda-li je uživatel admin = true nebo ne = false. Myslím že tuto variantu ještě sdílí český systém phpRS