Ajík

Přihlášky na střední

V 9. třídě se posílají 2 přihlášky na školy..
Co se stane v případě když vás ani na jednu nevezmou ? Co pak ?
A dá se to zkusit další rok znovu ?

Odpovědi
samicek333

Pokud by tě ani jedna z těch dvou škol nepřijala, tak můžeš podat odvolání. Studenti, co byli přijati na dvě školy si musejí vybrat jednu, takže to prořídne a pokud si to odvolání podáš, pravděpodobně tě přijmou. Teda jen když na tebe dojde řada a nenaplní se to studenty, kteří napsali testy lépe. Kdyby to nevyšlo, školy, které nenaplnily třídy vyhlašují druhé kolo přijímacích zkoušek. Pokud nevyjde ani to, můžeš buď na soukromou střední školu a nebo počkat na další rok. Jenže to není moc dobré, člověk si odvykne ráno vstávat, učit se a tak. Ale i to je možné.

helcaify1

Můžeš se odvolat. Pokud máš ale dobré známky, tak se odmítnutí určitě bát nemusíš :) Pokud by tě nevzali, tak zkus obejít jiné školy (střední) a žádat o přijetí. Tak to řešila dcera od známé .