ondra07

Přihlášení motorky- dotaz.

Mám takový teoretický dotaz. Je mi 18 let a mám ŘP na motorku do 35kw.. Co když koupím motorku, která nemá v TP napsání 35kw, ale třeba 50kw.. Takže vlastně na ni nemám právo jezdit..

Můžu vůbec takovou motorku přihlásit? Zajímá mě, jestli mi to jakože projde na úřadě, když ta motorka nemá v TP napsané 35kw.. Jestli budou kontrolovat můj ŘP a tak.. jsem v tomhle začátečník úplně.

Protože je někdy těžké sehnat motorku, která tam má 35kw a přitom je otevřená na 70. :) Snad někdo bude vědět, díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Přihlásit – jako majitel – si můžeš jakékoli vozidlo, to jaký máš nebo nemáš ŘP na to nemá sebemenší vliv.
Řídit ale smíš jen vozidlo, které podmínky tvého řidičáku splňuje.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jakékoli vozidlo může být přihlášeno i na malé dítě bez ohledu na to, zda má či nemá na to vozidlo ŘP.

cukrar

Můžete motorku přihlásit.