Avatar uživatele
ReHu

Přidáváte do bramb.salátu něco, co se úplně běžně nedává? Nebo naopak nedáváte, co se dává?

Já jsem např. zkusila steril.kukuřici nebo nahrubo nastrouhaný eidam.
Obojí bylo dobré.
Naopak z kořenové zeleniny dávám jen syrovou mrkev.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, chachar1922, Lamalam, gecco před 3040 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

V tomto su konzervativní…
😉
Tradiční BS neobmnenuju…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nevím jak kdo, ale u nás se dává kyselé jablko nakrájené na kostičky. Výborná chuť. Jinak klasika!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mám ráda olivy i okurky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Slecna 007

Vím o lidech, co přidávají nakrájený salám (obv. Gothaj). Pokud je to příloha k masu, pak mi to přijde divné. A ano, i sýr někdo dává. Jsem konzervativní, BS na Stědrý den neobměňuji, pouze v létě dělám tzv. letní, tedy bez majonézy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Tradičně brambory,majonéza, hrášek, mrkev, okurky, akorát místo syrové cibule dávám osmaženou. Letos nedám petržel a celer.
Gothaj nebo junior a k tomu vařené vejce je celkem běžná surovina do b.salátu.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

do bramborového salátu dávám jen to, co jsem tam dával v dobách svého několikaletého působení ve výrobně salátů a lahůdek, kde jsem míchal několik druhů salátů v několika desítkách kg. denně. pokud se salát lišil nějakou ingrediencí, tak se jmenoval jinak a měl úplně jinou chuť. do vánočního br.salátu ať si lidé dají co chtějí, ale bramborový salát je u mě jen jeden, stejně jako vlašský, pochoutkový, atd. tzn. jen brambory, mrkev, hrášek, ster.okurka, cibule, vař.vejce, cibule, majonéza, cukr, sůl, ocet, pepř ml., hořčice plnotučná, nejlépe lák z okurek dle savosti brambor-. žádné celery, salámy, jogurty, sádla, kys.sledě a jiné 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nedávám majolku a salám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Já ho dělám klasicky, ale moje německá tchyně do něj dává kyselé ryby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

u nás majonézový k vyprážanej rybe nie

avšak…aj k upečenej rybe máme zemiaky v sladkokyselej vode s cibuľou a korením…musí ho byť dostatok!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Slecna 007

Pokud je to příloha, pak je to salám s masem? Nesedí mi to a jako surovina na sváteční stůl už vůbec ne.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Souhlasím s vámi. Salám rovněž nedávám. Jedině když připravuji jako samostatné jídlo – podobné vlašáku. Pak ale používám šunku, méně brambor a sojovou majonézu atd. Chutná mně tatarka ze zakysané smetany, která se začala vyrábět, nebo ji dělám sama..

Často dělám obyčejný, tzv. rakouský salát bez majonézy. Převzala jsem recept od matky, ta od babičky. Její sestra byla kuchařkou ve Vídni.

před 3037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Ono se tam toho salámu taky nesmí dát kilo, ale dejme tomu na kilo salátu necelých deset deka salámu. Pokud jsi to nikdy nejedla, tak to hned nemusíš odsuzovat. Taky ti to nikdo nenutí a navíc, tak jako je tisíc receptů na zaručenou bramborovou polívku, tak se v každé rodině připravuje bramborový salát jinak.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Slecna 007

Neodsuzuji, ale divím se. Navíc Gothaj i Junior považuji za salámy horší kategorie.
Myslela jsem, že je tu diskuze o BS a ingrediencích a ne o tom, co mi přijde divné …

před 3039 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Taky dáváme salámek 🙂

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Přidávám tepelně upravené houby (dušené do měkka, zamrazené a rozmrazené) Ovšem po letošní houbařské sezóně rada celkem na prd. Jinak je to ovšem úplně jiná liga. Smaženého kapra nikdo nechtěl, všichni zblajzli jen salát.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Proč diskuze?
Už jsi postoupil a můžeš vkládat i bodovat víc.
Nebo ses dnes tak rozjel, že je ti limit málo 🙂 🙂

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, sice jsem se rozjel a postoupil o kategorii výš, ale omezený jsem pořád stejně. Proto můžu vstupovat jen do diskuze. Nějak tomu nerozumím.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

🙂 🙂 🙂
Měl bys mít limit 25.
Systém má asi trhliny 🙂

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ano, měl bych mít vyšší limit, ale nemám. Pochybuju, že brilantností svých otázek, či odpovědí bych převálcoval nějaké limity.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

🙂 🙂 🙂
Můžeš písnout mail adminovi.
Moc nikdy nereagoval, ale třeba už se přístup zlepšil.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek