Přidávání videí na youtube.com

Je legální dát na youtube video, které jsem od někoho okopírovala? :/ jako z jiné stránky… A pokud ne, jak seženu to video bez porušení autorských práv?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Není.

Podle zákonů ČR si musíte sama najít autora videa a požádat jej o autorská práva.

To že je najít je někdy složitější než jej požádat o autorská práva soudce nezajímá.

A když se Vám autora nepodaří najít tak máte smůlu.

Tuto nevýhodu by taky měli politici v zákoně odstranit. odporuje to principu internetu, že lze sdílet.

Správně ani nesmíš dát na facebook odkaz na video z Youtube, pokud není tvoje a video je zkopírované (např. rip nějaké písničky nebo videoklip stažený z TV přes zachytávací kartu)