příčná klenba

Mám spadlou příčnou klenbu u nohy. Rehabilitace mě nepomohla, občas nosím vložky, ale stejně je to málo účiné. Momentálně těď moc trpím, jak v nízkých botech tak v botech na podpadku. Nejlépe je mi bosky, ale i tak to jemě cítím. Dá se to nějak úplně odstranit? Operace atd.?

Nejlepší odpověď
rynek878

posílám vám link,aby jste věděla a viděla co se děje s vaší nohou:

Zdroj: http://www.or­topedica.cz/a­natomie-nohy-bolesti-nohou/

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že vložky bys měla nosit stále, ne pouze občas. A také podpatky jsou nejvhodnější polovysoké. Výysledky se neprojeví za krátkou dobu, ale projeví, je třeba být důsledná. Pro mně osobně je operace vždy až na posledním místě.

Mám za to, že to je podpatek, od slova pata. Něco je pod patou.

libunna

Také trpím zborcením klenby. Nohy mě bolely tak, že jsem nebyla schopná ani uvařit oběd. Zcela na jiný neduh a to na celkovou skleslost jsem začala brát potravinový doplněk CEM-M s ženšenem. Sice nevím, která složka toho přípravku mi pomáhá, ale nohy mě už tolik nebolejí a jsem schopná vegetovat celý den na nohou.

Zdroj: Vlastní zkušenost.