Dodopolasek

Příčina pruhů na vytisklé fotce z ink. tiskárny?

Jde o to, že se v pravidelném intervalu na fotce objeví pruhy podobné pruhům jako když někdo potáhne za papír v průběhu tisku. cartrige jsou na 99% v dokonalé kondici.
Doplňuji:
Cartrige v druhé tiskárně tisknou dokonale, v těch to nebude. Při černobílém tisku textu to dělá „roztřesenější“ řádek ob 19 řádků. Válec posuvné kolečko nebo nenamazaný nějaký mechanismus, to je můj tip. Ale jsem v tomto úplný laik. ani nevím jestli něco z toho co jsem vyjmenoval inkoustovvka vůbec má.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ještě bych doporučoval při dotazu uvést značku a typ tiskárny!!
Pokud jste přesvědčen, že máte kartridge plné je třeba vyzkoušet stav trysek v tiskové hlavě.
Někde v menu ovládání tiskárny něco podobného bude.
„Kontrola trysek“ vytisknout a pod. Podle výsledku potom postupovat podle návodu, bude tam někde i čištění trysek. Ale těžko radit když člověk neví k čemu.
Doplňuji:
Někomu poradit nelze i když by snaha byla.
Zn. tiskárny opět neuvedena.
Pro představu uvádím "
Jsou inkoustové tiskárny které mají :

1. Tiskovou hlavu .
Pak přendání kazet nemá na nic vliv, protože tisk určuje tisková hlava.

2. Některé značky mají trysky na kazetě a mění se to vždy všechno s kazetou. pak se samozřejmě problém přendavá s kazetami.

Bohužel značka neuvedena, takže nemá cenu se tím zabývat.

Další odpovědi
janek66

Neměnil jste nedávno cartrige?
Chce to jít do nastavení tiskárny a nastavit tiskové hlavy.Podrobnosti záleží na typu tiskárny.

irij

Nastavit kontrolu trysek, podle výsledku vyčistit trysku barvy, která zlobí nebo nastavit vyčištění všech, nastavit znovu tiskárnu.