Přičichávate k rozklepávaným vejcím a stalo se vám, že jste narazili na záprtek?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Především rozklepávám mimo, někde nad hrníčkem kdyby něco, tak aby nebyla škoda. A moc přičichávat se nemusí, smrad je to velký i konzistence je obvykle na první pohled divná …

Další odpovědi
briketka10

Ano, ale budeš se divit, že vždy od domácích,
protože jsem si je koupila a nevím, jak přesně
byly čerstvý no a u kupovaných nikdy, ten puch
se rozdejchává celej den a nechce a nechce jít
ven z kuchyně 😁

Luxx

ano, vždy testuju jestli nesmrdí..
na zkažené jsem narazila jen jednou a jelikož jsem si toho smradu nabrala plný nos, tak jsem málem hodila šavli :)

cochee

Vzhledem k tomu, že máme vajíčka z vlastních slepiček a tudíž víme poměrně přesně, jak jsou staré, tak nečicháme, snad s výjimkou, že má vejce porušenou skořápu. Záprtek jsme nikdy neměli.

led

Tí starší si možno pamätajú na „presvecovacie stoly“ v potravinách, kde ste si už pri kúpe mohli pozrieť, či je vajce v poriadku.
Dnes máte možnosť síce doma otestovať vajce presvietením, alebo roztočením podľa rád starých materí, ale v dnešnej pretechnizovanej uponáhľanej dobe už nám ostáva len rozklepávať vajce mimo jedla, nad prázdnym pohárom a „přičichávaním“ riskovať svoje čuchové orgány prípadným toxickým materiálom vo vajci. Až po tomto testovaní sa obsah vaječnej škrupinky premiestňuje na miesto určenia.
Doplňuji:
Ano stalo sa a práve preto sa snažím dodržiavať vyššie opísaný „technologický“ postup.

gecco

Není třeba přičichávat – jakmile rozklepneš záprtek, rozline se vůkol tak intenzivní ´vůně´, že ti téměř přerazí i ruce, nejen nos…
😉
A jo – stalo se mi to, ale už dávno, v dobách, kdy se ještě doma půl podzimu ´schovávaly´ vejce na Vánoce a od Vánoc zase na Velikonoce.

pusinka50

Kdysi jsem narazila na zkažené vejce a od té doby vždy přičichávám.:-)