Avatar uživatele
anonym

Přičichávate k rozklepávaným vejcím a stalo se vám, že jste narazili na záprtek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, briketka10, gecco před 3200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Především rozklepávám mimo, někde nad hrníčkem kdyby něco, tak aby nebyla škoda. A moc přičichávat se nemusí, smrad je to velký i konzistence je obvykle na první pohled divná …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ano, ale budeš se divit, že vždy od domácích,
protože jsem si je koupila a nevím, jak přesně
byly čerstvý no a u kupovaných nikdy, ten puch
se rozdejchává celej den a nechce a nechce jít
ven z kuchyně 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luxx

ano, vždy testuju jestli nesmrdí..
na zkažené jsem narazila jen jednou a jelikož jsem si toho smradu nabrala plný nos, tak jsem málem hodila šavli :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Vzhledem k tomu, že máme vajíčka z vlastních slepiček a tudíž víme poměrně přesně, jak jsou staré, tak nečicháme, snad s výjimkou, že má vejce porušenou skořápu. Záprtek jsme nikdy neměli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Tí starší si možno pamätajú na „presvecovacie stoly“ v potravinách, kde ste si už pri kúpe mohli pozrieť, či je vajce v poriadku.
Dnes máte možnosť síce doma otestovať vajce presvietením, alebo roztočením podľa rád starých materí, ale v dnešnej pretechnizovanej uponáhľanej dobe už nám ostáva len rozklepávať vajce mimo jedla, nad prázdnym pohárom a „přičichávaním“ riskovať svoje čuchové orgány prípadným toxickým materiálom vo vajci. Až po tomto testovaní sa obsah vaječnej škrupinky premiestňuje na miesto určenia.
Doplňuji:
Ano stalo sa a práve preto sa snažím dodržiavať vyššie opísaný „technologický“ postup.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Není třeba přičichávat – jakmile rozklepneš záprtek, rozline se vůkol tak intenzivní ´vůně´, že ti téměř přerazí i ruce, nejen nos…
😉
A jo – stalo se mi to, ale už dávno, v dobách, kdy se ještě doma půl podzimu ´schovávaly´ vejce na Vánoce a od Vánoc zase na Velikonoce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Kdysi jsem narazila na zkažené vejce a od té doby vždy přičichávám.:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek