sesednizkola

Přibývá šupáků, nebo se mi to jen zdá?

Přijde mi, že skoro u každé stanice metra, v každém parku nebo altanku je nejaka skupinka ožralých smradochů. Vždycky když jdu do centra, hlavně večer, mě musi neko otravovat a chtit drobný. To je šílený, kam tohle může dospět? Přeci nemuže počet těchhle trosek stoupat, na ulici se všichni nevejdeme. Řešení? Pozavírat je a nechat pracovat? Dávat jim peníze? Přeci musí být způsob.

Nejlepší odpověď
Drap

V tomto zřízení zatím nikdo žádný způsob nenašel. Smiř se s tím, že podobných lidí bude přibývat.

Další odpovědi
klumprt

Bohužel nelze jen tak někoho omezovat v pohybu po veřejných prostorech, pokud netropí nic protiprávního. Jsou různé městské vyhlášky o zákazu chlastání na ulicích, zákazu žebrání apod., ale to nebude nikdy fungovat stoprocentně. Největší trest je totiž vždycky jen pokuta, ale to bude u takové holoty vždycky leda k smíchu. Kde nic není, ani smrt nebere.
Pokud by bylo možné navrhnout i postupy v rozporu s ústavním pořádkem (zejména se zákazem „nelidského a ponižujícího“ zacházení v Listině základních práv a svobod), pak bych se nejspíš uchýlil k rozhánění takových skupinek pomocí karabáče. Domnívám se, že efekt takového řešení by byl naprosto dokonalý.
Jeden čas jsem často jezdil vlakem do Brna a ta pakáž, co se rojila kolem hlavního nádraží mě neskutečně s..la. To nebyli žádní chudáci, kteří by potřebovali pomocnou ruku. To byla obtížná svoloč a hanba celého města.

mosoj

Nezdá a snaž se aby jsi tak neskončila též.

led

Radši bych řekla „houmlesáci“ (slangový výraz pro bezdomovce a tuláky)
Šupák býval člověk , bezdomovec, tulák, kterého šupem posílali do domovské obce.
Není to problém jenom České republiky. Máte pravdu, při mých návštevách Prahy, jako by jejich počet stoupal. Tenhle problém trvá již od pravěku a bude trvat ještě dlouhé roky. Je závislý na sociálni-ekonomické situaci v dané oblasti.

Kryšpín

Je to jenom na zvyku a humanisti by řekli, že je nemůžem omezovat