Avatar uživatele
sesednizkola

Přibývá šupáků, nebo se mi to jen zdá?

Přijde mi, že skoro u každé stanice metra, v každém parku nebo altanku je nejaka skupinka ožralých smradochů. Vždycky když jdu do centra, hlavně večer, mě musi neko otravovat a chtit drobný. To je šílený, kam tohle může dospět? Přeci nemuže počet těchhle trosek stoupat, na ulici se všichni nevejdeme. Řešení? Pozavírat je a nechat pracovat? Dávat jim peníze? Přeci musí být způsob.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? redy před 3012 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V tomto zřízení zatím nikdo žádný způsob nenašel. Smiř se s tím, že podobných lidí bude přibývat.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Bohužel nelze jen tak někoho omezovat v pohybu po veřejných prostorech, pokud netropí nic protiprávního. Jsou různé městské vyhlášky o zákazu chlastání na ulicích, zákazu žebrání apod., ale to nebude nikdy fungovat stoprocentně. Největší trest je totiž vždycky jen pokuta, ale to bude u takové holoty vždycky leda k smíchu. Kde nic není, ani smrt nebere.
Pokud by bylo možné navrhnout i postupy v rozporu s ústavním pořádkem (zejména se zákazem „nelidského a ponižujícího“ zacházení v Listině základních práv a svobod), pak bych se nejspíš uchýlil k rozhánění takových skupinek pomocí karabáče. Domnívám se, že efekt takového řešení by byl naprosto dokonalý.
Jeden čas jsem často jezdil vlakem do Brna a ta pakáž, co se rojila kolem hlavního nádraží mě neskutečně s..la. To nebyli žádní chudáci, kteří by potřebovali pomocnou ruku. To byla obtížná svoloč a hanba celého města.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nezdá a snaž se aby jsi tak neskončila též.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Radši bych řekla „houmlesáci“ (slangový výraz pro bezdomovce a tuláky)
Šupák býval člověk , bezdomovec, tulák, kterého šupem posílali do domovské obce.
Není to problém jenom České republiky. Máte pravdu, při mých návštevách Prahy, jako by jejich počet stoupal. Tenhle problém trvá již od pravěku a bude trvat ještě dlouhé roky. Je závislý na sociálni-ekonomické situaci v dané oblasti.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Je to jenom na zvyku a humanisti by řekli, že je nemůžem omezovat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek