AnnMary

Priblizny odhad?

Dobry den, zajimam se o koupi starsiho domu (155m, 4+1, 2. patra).
Je potreba celkova rekonstrukce, krom strechy. Podlahy, elektrika, napojeni na kanalizaci, omitky, stropy, voda, nova okna apod.
Zajima mne cena hlavne za material. Je mozne vse opravit cca do 550 000?

Pripadne zda ma nekdo zkusenosti s rekonstrukci, zda byl cenovy odhad odlisnz od skutecnosti.

Dekuji.

Odpovědi
Alesh

a práci má dělat firma nebo vy? jde tedy jen o materiál nebo materiál + práci? pokud se jedná o komplet řešení firmou, pak je to pouze a jen o tom, poptat pár firem, cenovou nabídku udělají bezplatně. pokud jde jen o materiál, je potřeba dotáhnout na místo člověka – kamaráda, co se v tom trochu vyzná, dělal třeba pár rekonstrukcí, aby to ± ocenil, co by ten materiál stál
pokud to chcete nechat dělat firmou se vším všudy, tak věř, že komplet rekonstrukce jen bytu – interiéru přijde na půl milionu, samozřejmě moc záleží, jestli v tom je kuchyň, volba materiálů podlah atd. čili, klidně to může být i o dost víc.

cukrar

Začnu koupelnou, vana za 2000Kč, nebo za 20.000Kč, pákovky za 500Kč, či 5.000Kč..Obklad za 100Kč, či za 500Kč..
A pak vypočítat cenu materiálu?
Nelze, snad jen věštěním z křišťálové koule.
Já se domnívám, že se do částky nevejdete, ale já ano.
Bavíme se jen o materiálu!!

anonym

za tyhle peníze se rekonstruuje byt v paneláku. střecha sežere min.200tis. pokud to budete dělat vlastními silami, hledat levný materiál a na některé práce levné řemeslníky, tak by to mohlo vyjít. elektriku, plyn, instalatérské práce, stejně musí dělat odborník (následná revize). mě osobně stála rekonstrukce podkroví bez střechy, kdy jsem vše dělal sám mimo elektriky a topení, 500tis.