Questman

Přibližně za kolik si kupujete boty na každodenní nošení?

Na procházky, do práce (ne pracovní/speci­ální)…
Doplňuji:
Já osobně nosím boty buď od Vietnamců z tržnice nebo supermarketu nebo když je fakt nějaká 60% apod. akce na nějaký pěkný, tak ty.
Podle mě je zbytečnost platit 5× více za boty často ze stejného materiálu a podobné kvality, když platíte jen za značku.
Výjimkou jsou určitě ty speciální boty, pracovní mám rád Meridy (jo, důchodcovky ale delší nošení v budově neznám lepší boty :D) a outdoor rozhodně řeší origo kanady moderního Bundeswehru, na dlouhé pochody a extrémní počasí i terén neznám lepší boty (mám je už asi 5 let a pořád top stav, s maskáčema v botách se nebojím brodit půlmetrovou řeku :)
Když je dvakrát třikrát za léto impregnujete krémem a přeleštíte, tak vydrží možná doživotně. Sice jsou ze začátku těžké ale když si zvyknete, tak na nějaké ubohé plastové trekovky ani nevzdechnete) a na sport mi stačí čínské tenisky.
Když si spočtete výrobní cenu takových Conversek, tak je to fakt síla.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nad 2000 Kč

Běžně nosím sportovní obuv Merell, Salamon nebo Columbia. Jsou drahé, ale vydrží mi opravdu dlouho.

Jako každá žena mám hodně párů bot, ale ty sportovní patří k nejdražším:-))
Doplňuji:
Někdy se mi podaří ušetřit tím, že si koupím dětské. Většina značek dělá dětské boty do velikosti 39 🙂 Jsou levnější 🙂

Další odpovědi
Sůwa

Do 2000 Kč

Preferuji značku Rieker ( snad to není reklama ) 🙂

anonym

Nad 2000 Kč

Preferuju – i na „procházky“ boty outdoorové – a ty se slušné do 2000 snad ani koupit nedají (když pominu nějaké nárazové akce).

Doplňuji:
Questman: „Podle mě…stejného materiálu a podobné kvality…za značku.“
To je právě to – značka – někdy, zaručuje i kvalitu materiálu a zpracování, které boty od „vietnamců“ prostě nemají…
Někdo tady zmínil Salomony – to je i má oblíbená značka – a její kvality ´trhovky´ nedosáhnou.
Podobně Teva (mám Spider) – vizuálně sandály za pár korun – ale kdo je vyzkoušel na skalách nebo suti, nedá na ně dopustit (a setsakra pozná rozdíl od těch levných).
A kdyžuž mám takové boty, nebudu si přece ´do města´ kupovat extrašunky – např. membrány se nejen opotřebovávají, ale i stárnou – tak ty pohorky za ´pět´ nebudu sušit ve skříni…
😉

anonym

Do 500 Kč

Doplňuji:
U Vietnamce kupuji boty dosti dlouho a až na nějaké výjimky si nemůžu stěžovat. Jednou a naposledy jsem si koupil boty u Deichmanna. Vydržely 3/4 roku a nevydržely!

Hamon

Nad 2000 Kč

Kdyz jsem se tu registroval, myslel jsem, ze je to poradna. Spletl jsem se, je to vyzvidarna.
V cem presne spociva problem otazky? Krome toho, ze jsi zvedava baba nebo tipar zlodeju.
Doplňuji:
Lahny: mam se docela rad na to, abych si kupoval levne veci. Ano, boty z trznice mozna vydrzi stejne jako „znackove“, ale u znackovych mam mensi pravdepodobnost, ze se mi dlouhodobe noseni podepise na noze nejakou deformaci. Z tohoto vznikaji vbocene palce, ploche nohy a kdovicojeste. Nebo snad trhovci vynakladaji nejake penize na vyzkumy? To mi mozna uniklo.

anonym

Do 500 Kč

Kupuji boty jen u vietnamců.Zeťák boty od nich zavrhoval a koupil si boty za 2500 v normálním krámě.Syn si koupil boty u vietnamců za 250 Kč.Obou dvoum se do roka rozlepily podrážky.Zeťákovi reklamaci nechtěli uznat, prý chodil v botách v nevhodném počasí.Takže když si budu každý rok kupovat boty od vietnamců, tak mám na deset let každý rok nové boty kdežto v normálním krámě dám x tisíc a vydrží stejně jako boty od vietnmců.
Takže v tomto případě NEPLATÍ ..NEJSEM TAK BOHATÝ ABYCH SI KUPOVAL LACINÉ VĚCI.

Lamalam

Nad 2000 Kč

Na každodenní nošení preferuji kvalitní obuv.

Noga

Nad 2000 Kč

Anonym007

Nad 2000 Kč

Doplňuji:
Třeba Nike Air Max One 2 490Kč

Do 2000 Kč

Teď mám za 1600 a byli ve slevě 45% :P

novaky

Do 500 Kč

tenisky od vietnamců. Mám jen jedny. Nosím je všude a v každém počasí. Stojí 400,– Někdy vydrží jen dva roky, když mám smůlu, tak i čtyři.. kůrňa jak já už bych chtěl nový boty a voni ne a ne zhebnout

Daniel16

Do 1000 Kč

msi

Do 500 Kč

Doplňuji:
Ahojec, hele na turistiku, běh…nejlíp boty lepší a na rekreační využití tak obyčejný slušný. :)

Baruš-lolli

Do 1000 Kč

brillant

Do 1000 Kč

GM

Do 500 Kč

OndrisekCZ

Do 500 Kč

Verunka001

Do 500 Kč

eRko007

Do 500 Kč

kesim

Do 500 Kč

Front

Do 1000 Kč

Juricaj

Do 2000 Kč

suaeda

Do 2000 Kč

Doplňuji:
Na obuvi moc nešetřím. Hodně chodím a nohy musí být v pohodě. Boty kupuji tak v hodnotě 1300 – 1700. Pro běžné nošení většinou preferuji mokasíny. Párkrát jsem si koupil i dražší boty v Německu.

Pepa25

Do 2000 Kč

Poklička

Do 1000 Kč

Nuk nuk

Do 1000 Kč

Doplňuji:
Různě, záleží na stavu peněženky. U Vietnamců je ovšem kupuji velmi nerada kvůli materiálu, který je neprodyšný.

Kajolka

Hele, ona ta cena prostě není směrodatná. Já si kupuju boty podle toho, jak mi sedí. To je moje priorita. Pak podle toho, jak jsou opracované, jak jdou kvalitní. To jsou kritéria, podle kterých si kupuju boty. Mám moc ráda boty od Vasky. Ty jsou přesně podle těchot kritérií.

Cizecek.M

Já jsem Vasky neznala, ale tento měsíc jsem si tam koupila boty a musím říct, že jsou maximálně spokojená. Opravdu pohodlný a hlavně kvalitní boty :) Za mě ten shop určitě doporučím.

Derrynka

Já to mám stejně. Poslední dobou si prostě potrpím na kvalitu, kor když jsem na nohách několik hodin denně. Potřebovala jsem fakt kvalitu pro ty nohy. A tu jsem našla u Vasky. Na jejich boty nedám dopustit.

Pajka.111

Teď jsem si koupila tyto boty https://www.dif­ferent.cz/dam­ske-boty/tommy-hilfiger-modre-ponozkove-boty-na-podpatku-flag-sock-mid-heel-boot-black_en0en00699-cbk. Líbily se mi a navíc jsou poholdné.

GabulkaA

Ty jsou pěkný :) A na jaro sis na different shopu už botky koupila? :)

GabulkaA

Už bude jaro, tak si asi koupím tyto boty https://www.dif­ferent.cz/dam­ske-boty/tommy-hilfiger-bezove-tenisky-na-platforme-tommy-jeans-flatform-runner_en0en01357-aa8. Moc se mi líbí. V čem vy nejraději chodíte na jaře?

briketka10

barbakane
od ťamanů mám jarní botky
a jsou perfektní nosím je tři
roky nesmrděj, jako některý
netlačej mám je rozchozený
vypadaj, jak kožený, škoda, že
jsem si nekoupila tenkrát ještě
jedny :((

zzzzz

Questmane kanady váží pomalu víc než já. A řídit v nich??? To už bych mohla klidně jezdit v přeskáčích. 😁

Já oblečení značkové mít nemusím, klidně si obléknu něco z tržnice, ale boty chci jedině kvalitní. Já jsem páteř v loterii nevyhrála. 🙂

Questman

Já nwm co máš za auto ale brácha v nich Hummera v pohodě uřídí :D
Dnešní moderní kanady už nejsou ty těžký kýble od rusáků, moderní materiály dělají divy ;)
http://www.top-armyshop.cz/nej­lehci-boty-tac-assault-warrior-wear-blackhawk-cerne

zzzzz

Hummera mám teprve v plánu. Mám Fronteru:-) To ty kanady dělají i ve velikosti 38? A jsou z tržnice a stojí do 500Kč???

Questman

však to jsou nový, z Army bazaru je můžeš koupit i za míň jak polovinu.
Navíc, otázka směřovala na boty na každodenní nošení – ty třeba do 500, vojenské kanady už řadím mezi speciální obuv a jak už jsem říkal, když se k nim budeš správně chovat, tak to může být investice na celý život a to se vyplatí ne? ;)
Vojenské boty se dnes dělají ve všech velikostech, stejně jako oblečení, i kvůli ženám v armádě.
Pokud máš v plánu kupovat Hummera, tak nějaký 4 litry na boty nemůžou být překážkou ;)

Questman

Konkrétně u těch bot co jsem napsal prve není tvoje velikost v ČR dostupná ale u dalších samozřejmě ano, stačí trochu hledat :)
Nejlepší možnost je určitě tohle http://www.top-armyshop.cz/boty-haix-eagle-athletic-10-high-cerne?gid=120
Jsou sice dost drahé ale je to to nejlepší co se dá u nás sehnat, lehké a odolné a u těch už si snad svou velikost najdeš. Ohledně ceny, rád tě budu citovat:
„Já oblečení značkové mít nemusím, klidně si obléknu něco z tržnice, ale boty chci jedině kvalitní. Já jsem páteř v loterii nevyhrála“
takže cena očividně problém není :)

zzzzz

Já mám 170cm a 50kg, bych vypadala jak kosmonaut:-)))))DDD Na to mě fakt nepřemluvíš:-)))

zzzzz

Vždyť stojí skoro 4 tisíce:-DDD

Questman

Pokud si kupuješ běžnou obuv za více jak 2000 Kč, jak jsi uvedla v anketě, tak nevím proč ti připadají 4 tisíce jako moc peněz…

zzzzz

Sůwo Rieker jsou dobré:-) Mowlo nemám palec ☹

briketka10

jo moc krásný kožený
a měkoučký bačkůrky :)
já si kupuju tak do 1000,–
a obyč. letní nazouváčky
za 300,– kilča

pavlicek99

1000 je podle mě málo na kvalitní boty – já teda chodím v botech dokud se nerozpadnou :) prostě radši zainvestuju i do blbých žabek jako tady https://www.e­obuv.cz/panske/na­zouvaky-a-sandaly/zabky.html protože vím, že je budu nosit dalších X let.