Moniccc

Přibírá se po domácím müsli?

Právě jsem si udělala domácí müsli a mamka mě hned začala strašit, že se obává toho, že po něm hodně přiberu. :D Recept mám sice od babičky, protože nám müsli často dělávala, když jsme byli malí, ale hodně podobných receptů jsem našla i na stránkách o zdravé a dietní stravě. Jak to tedy je? Je pravda, že se po müsli přibírá, nebo naopak je to dietní strava? Díky za odpovědi :)
Doplňuji:
Složení mého domácího müsli: ovesné vločky, med, rozinky, kokos, vlašské ořechy, kondenzované slazené mléko, olej a čokoláda. Dnes jsem právě ještě četla, že med, na to jak je sladký, neobsahuje skoro žádné cukry. Tak nevím, zda je to pravda :))

Nejlepší odpověď
anonym

Müsli jak ho popisuješ je moc zdravé,obsahuje spoustu vlákniny a je VELMI výživné ! Ale zdravě.:D Když si dáš ke snídani mírnou porci svého receptu,je to rozhodně zdravější varianta "nakopnuté"snídaně než šunka s vejci a pečivem.Ve vločkách není cholesterol,tuk atd.je to zdravé,ale výživné,takže doporučuji,ale míře přiměřené. Dobrou chuť a zdravé mlsání přeji! :D

Další odpovědi
anonym

Moniccc, prošla jsem si důkladně Tvoji otázku i všechny tři odpovědi. Původně jsem sice odpovídat nemínila, ale teď si spíše myslím, že bych Ti svůj názor napsat měla. Pokud to chápu dobře, nepotřebuješ zhubnout, ale chceš pouze zdravě jíst. Jenže maminka Tě postrašila, že po takových snídaních přibereš. Upřímně vzato mi na tom Tvém receptu nepřipadá nic závadného, obzvlášť když si představím, v jakých množstvích se do müsli jednotlivé složky přidávají. Takže to nevidím jako nějaký problém.
Každopádně Ti doporučuji jíst i jiné snídaně a jejich složení co nejvíce obměňovat. Nezapomeň na zeleninu a ovoce.
Nezapomeň, pokud se od snídaně neodkulíš někam do křesla a nebudeš hodinu „trávit“, ale naopak poběžíš do školy, nebo půjdeš něco dělat, tak ani vydatná snídaně Ti nemůže ublížit.
A nenechej si kazit náladu a Dobrou chuť.

annas

Záleží, zda do něj přidáváš cukr, med, ořechy, které druhy sušeného ovoce. Jak se říká: platí všeho s mírou.

Také jsem dělávala, ale bez čokolády, medu (obsahuje cukry, ale snadno se vstřebávají). Kondenzované mléko je už dost sladké. Stejně kokos. Přidala bych raději jiný druh sušeného ovoce, ovocné cukry tolik organismus nezatěžují. Záleží na tom, jakou dietu máte na mysli – pro redukční určitě tento pamlsek není určený.

hanulka11

záleží kolik ho sníš , jo babičky dělávaly ale takové to neošizené /to rozhodně dietní nebylo…nejlepší je k snídani dodá ti energii na celé dopoledne ,ale opravdu malou mističku

no tak to máš přímo kalorickou bombu , slazené mléko , olej ,čokoláda

MadAnnie

Müsli v žádném případě není dietní. V čem by mohla být ta dieta? V pražení na cukru? V sušeném ovoci plném cukru?

Dietní jsou samy o sobě obyčejné ovesné vločky. 500g koupíš za 20 Kč.

Já si je doma dávám na snídani do bílého jogurtu a nebo si dělám jednoduchou ovesnou kaši. (1 hrnek ovesných vloček, 1 hrnek vody, 1 hrnek mléka – povařit 5 minut a poté nechat 5 minut uležet. Nakonec dochutit třeba lžící bílého jogurtu a troškou medu) A je to výýýborné a myslím, mnohem dietnější něž pražené müsli.

Ještě dodám že ovesné vločky tě zasytí na hodně dlouho. Taková malá mistička ovesné kaše ráno tě zasytí bez problémů do oběda.

Skeptik

Tvé matce může být jedno, co konzumuješ. Pokud máš ty strach, pak se obrať na svého obvodního lékaře, aby Ti poradil, zda se máš obávat müsli nebo ne. Všeljakým těm ezoterním a pseudovědeckým výživovým poradcům bych se zdráhal věřit. Ona podváha, podvýživa nebo poruchy tvorby krve nejsou legrace.

Abych ještě doplnil. Kalorická hodnota je pouze mírou energetických vazeb uvnitř jídla a vypočítá se experimentálně spálením jídla v kalorimetru. Nicméně energetická hodnota stravy není nijak rozhodujícím faktorem na hmotnost člověka.

Více např. zde: http://www.bu­lletproofexec­.com/not-the-calories-stupid-reply-to-time-magazine/

Curiosity

přesně, kalorická bomba = přibírá se z toho, ale je tam spousta zdravých věcí, toto bych si dávala jen na snídani!! ..skvěle tě to nakopne a nasytí.. na snídani by se mělo jíst něco sladkého a přesně něco takového, protože tě to nakopne na celý den!! a moc zdravé je pít čistou vodu.. nebo třeba ještě s citrónem a medem (vařenou vodu + citrón + med = velice zdravé a super po ránu!! skvělá záležitost!! :), jinak celkově MÜSLI je podle mě kalorické, ale zdravé.. moje sestřenice jednou prohlásila: BUDU JÍST JENOM MÜSLI A NIC JINÉHO A ZHUBNU!! 😁 ..ale to se šeredně plete.. kdyby toto udělala, tak by si vůůůbec nepomohla ba naopak.. pěkně by přibírala podle mě teda.. DŮLEŽITÉ JE JÍST VŠE, ALE S MÍROU!! a hlavně lehké a zdravé věci!! zelenina, tmavé pečivo, nejlépe takový ten papírový chléb, výborný se Gervé sýrem, šunka, rajčátko pěkně, paprika, okurka.. dělala bych si rizoto :) a jako pamlsek ovoce, treba i musli tycinku atd. atd. ..to jsem se rozkecala :P ..snad se to bude hodit 🙂 a pokud se to tykalo nepribirani.. tak na to hlavne cvicit a hybat se, co to de.. plavat a zdravě papat 🙂 PARÁDA! 🙂

Zdroj: ..

anci

Tak to si rovnou můžete dát kousek samotného sádla…to je opravdu bomba, hlavně teda to slazené mléko.